Pomimo intensywnych przygotowań do rodzinnych spotkań, czasu spędzonego w kolejkach po prezenty, godzin spędzonych na przyrządzaniu smakołyków, warto wygospodarować czas dla siebie i zadbać o swoje dobre samopoczucie oraz dobry wygląd. Jak to zrobić?

Tekst: mgr Małgorzata Jaworska, kosmetolog, ekspert PROFEMED

ekspert

Spróbuj zatrzymać się w świątecznym biegu i wybrać trzy proste zabiegi błyskawicznie poprawiające kondycję skóry twarzy oraz wygląd paznokci.

 Mikrodermabrazja diamentowa twarzy

To jeden z zabiegów mechanicznego ścierania naskórka – jest bardzo bezpieczny i nie powoduje blizn. Jeśli zmagasz się np. z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi, zaskórnikami, przebarwieniami czy suchością naskórka, jest to zabieg idealny dla ciebie. Mikrodermabrazja doskonale przygotuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.


Kwas migdałowy

Zabieg z wykorzystaniem kwasu migdałowego wpłynie korzystnie na kondycję skóry – poprawi jędrność i elastyczność naskórka oraz zmniejszy grubość warstwy rogowej. Po peelingu z kwasem migdałowym skóra będzie nawilżona i rozjaśniona, a co za tym idzie wypoczęta.

shutterstock_299252225

 Manicure biologiczny lub hybrydowy

Piękne dłonie to wizytówka kobiety. Zadbaj o ich wygląd zwłaszcza po świątecznych zmaganiach w kuchni, wykonując manicure biologiczny lub hybrydowy. Jeśli masz dosyć odprysków i smug, postaw na lakier hybrydowy, który utrzymuje się na paznokciach do trzech tygodni. Jeśli zależy ci na małoinwazyjnej poprawie wyglądu paznokci, skorzystaj z manicure biologicznego.

shutterstock_144718273

Najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze to postarać się wygospodarować w świątecznym gwarze chwilę dla siebie samej, bo piękny, zadbany wygląd to również spokój i relaks.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.