Historia kosmetyki ozdobnej zawsze wyrażała dążenie człowieka do poprawy swojego wyglądu. Kosmetyka kolorowa stała się popularna i powszechna w latach sześćdziesiątych XX wieku. Dzisiaj makijaż jest wpisany na stałe w codzienną rutynę pielęgnacyjną kobiet. 

Tekst: dr n. med. Barbara Pytrus, specjalista dermatolog-kosmetolog

Celem stosowania podkładu jest nadanie skórze większej jednorodności. Dzięki fluidowi zostają zamaskowane drobne niedoskonałości skóry, poprawia się jej koloryt, a miejsca z tendencją do przetłuszczania zostają zrównoważone. Twarz staje się gładsza i pełna blasku. W nowoczesnych podkładach korekta niedoskonałości, czyli optyczne oddziaływanie preparatu, powinno być rozszerzone o działanie pielęgnacyjne. Zawartość pigmentów w preparacie do make-upu, decydująca o doskonałym maskowaniu zmian skórnych, powinna być wzbogacona o aktywne substancje pielęgnacyjne. Szereg substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, witamina C, wyciąg z kasztanowca, sole cynku powodują, że w przypadku regularnego stosowania obserwuje się wyraźny wzrost nawilżenia i elastyczności oraz poprawę gładkości skóry. Substancje te ze względu na swoje lecznicze i pielęgnacyjne właściwości mogą być polecane dla skór problemowych oraz zmienionych chorobowo.

 

 

Terapia makijażem

Skóra wrażliwa wymaga zastosowania fluidu zawierającego składniki łagodzące, takie jak Iricalmin, które jej nie podrażnią i nie spowodują zaostrzenia problemu skórnego. Fluid idealny dla skóry wrażliwej to preparat o  lekkiej i delikatnej konsystencji, który dobrze się rozprowadza i jego aplikacja nie wymaga nadmiernego tarcia. Powinien działać jak kojący opatrunek, zapewniający skórze komfort i ulgę przez cały dzień.

Skóra naczyniowa potrzebuje fluidu ze składnikami wzmacniającymi naczynka oraz zmniejszającymi zaczerwienienie, takimi jak np. wyciąg z kasztanowca czy witamina C. Dzięki nim będzie dobrze nawilżona, miękka, delikatna i gładka w dotyku. Podkład powinien chronić przed szczególnie szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, a także mieć dobre właściwości kryjące, umożliwiające zamaskowanie rozszerzonych naczyń oraz rumienia.

Skóra trądzikowa wymaga fluidu o lekkiej i delikatnej formule, nie powodującej zatykania porów oraz nasilenia zmian zapalnych. Podkład powinien zawierać składniki przeciwzapalne jak, np. Zincidone® (kompleks cynku i kwasu PCA) oraz matujące m.in. EvermatTM, które wzmagają działanie lecznicze fluidu. Idealny podkład dla skóry trądzikowej zapewni efekt zmniejszenia natłuszczenia skóry i korekty niedoskonałości oraz przetrwałych (przebarwienia i blizny) zmian trądzikowych. Jednocześnie po aplikacji fluidu makijaż powinien być naturalny – bez efektu maski.

 

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.