Biologiczna rola włosów człowieka nie jest istotna. Włosy są subtelnym narządem czuciowym, jak również zapewniają izolację skóry głowy. Latem chronią przed przegrzaniem, zimą przed działaniem niskich temperatur. Włosy są jednak niezwykle ważne w kształtowaniu wizerunku człowieka i od wieków ludzie poświęcają wiele uwagi wyglądowi fryzury.

Test: Bożena Bierzniewska, specjalista dermatolog, ekspert Eveline Cosmetics

Wypadanie włosów, suchość, brak połysku i nadmierna łamliwość są częstą przyczyną niezadowolenia i frustracji. Utrata włosów może wiązać się ze stanami chorobowymi i czasem wymaga konsultacji lekarza.

Przyczynami wypadania włosów mogą być: choroby skóry głowy (najczęściej łojotokowe zapalenie skóry), zaburzenia hormonów androgenowych (rozlane łysienie androgenowe kobiet), jak również przyjmowanie niektórych leków, stres, choroby tarczycy, choroby o podłożu autoimmunologicznym i niedobory żelaza. Te stany wymagają konsultacji lekarza, wdrożenia diagnostyki i leczenia. Należy jednak podkreślić, że nieodzownym elementem dbania o włosy jest ich odpowiednia pielęgnacja, która sprawia, że włos jest elastyczny, gładki i lśniący.

Jak zbudowany jest włos?

eveline keratineŁodyga włosa składa się z rdzenia, warstwy korowej i osłonki. W dojrzałym włosie rdzeń zanika lub ma szczątkową formę. Kora włosa składa się z podłużnie ułożonych, wrzecionowatych keratynocytów, zawiera barwnik i tworzy główną część włosa. Osłonka włosa składa się z nakładających się dachówkowato łusek, które są zrogowaciałymi komórkami i wyglądem układ ten można porównać do szyszki. Łuski powinny nakładać się na siebie i szczelnie przylegać. Nadaje to włosom gładki kształt i chroni przed wysuszeniem. Zaburzenie układu łusek może być spowodowane takimi czynnikami jak: zabiegi fryzjerskie, stosowanie suszarek, prostownic, przebywanie na słońcu, pływanie w słonej wodzie, czy nieprawidłową pielęgnacją. Przez to włos staje się suchy, matowy, łamliwy i cienki.

Co warto wiedzieć?

eveline piękne włosyWłosy rosną około 0,3 mm na dobę, co daje 1 cm w ciągu miesiąca. Faza anagenu (wzrostu włosa) trwa od 3-6 lat, a u niektórych osób nawet dłużej, dzięki czemu nieobcinane włosy mogą sięgać poniżej talii. Trwałość włosa to odporność na czynniki mechaniczne i chemiczne. Giętkość i elastyczność sprawiają, że włos zachowuje prawidłowy kształt. Zdrowy włos pochłania wodę do 30 % masy własnej. Uszkodzenie i wysuszenie łodygi włosa powodują, że włosy stają się matowe, nie układają się i są łamliwe. Stosowanie dobrze dobranych produktów jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym włosom pożądany wygląd. Osoby, które zaniedbują odpowiednią pielęgnację włosów, w krótkim czasie mogą doprowadzić do nadmiernego przesuszenia, łamliwości, rozdwajania końcówek włosa. Często jedynym wyjściem z tej sytuacji jest obcięcie uszkodzonych włosów.

Po pierwsze pielęgnacja

pielegnacja evelineNowa linia kosmetyków do włosów Eveline Cosmetics powstała dzięki współpracy laboratoriów firmy ze stylistami fryzur. Produkty te mają nie tylko dbać o włosy, ale także sprawiać, że ich stylizacja będzie znacznie łatwiejsza. Arganowy Szampon 8 w 1 to produkt zawierający olejek arganowy, keratynę, płynny jedwab. Olejek arganowy odżywia łodygę włosa, jest źródłem witaminy E, przeciwutleniaczy oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6. Szybko regeneruje włos, poprawia jego wygląd i chroni go przed niekorzystnymi wpływami zewnętrznego środowiska. Keratyna odbudowuje zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część włosa. Zapewnia mu skuteczną regenerację i poprawia wygląd. Brak uszkodzeń keratyny to niezbędny element dobrej kondycji włosów. Z kolei płynny jedwab tworzy ochronną powłokę na powierzchni włosa, wygładza łuski osłonki włosa, nawilża go i chroni przed utratą wody.

Dlaczego potrzebujemy maski?

maska silkArganowy Szampon 8 w 1 zawiera dodatkowo system Volumatrix 4D, który wpływa na zwiększenie objętości włosów. Produkt najlepiej jest stosować w połączeniu z profesjonalną maską arganową. Po myciu warto lekko wysuszyć włosy ręcznikiem, dokładnie nałożyć maskę i pozostawić na włosach na kilka minut. Szampony to kosmetyki spłukiwane i dlatego ich czas działania na skórze głowy jest bardzo krótki. Nałożenie maski jest niezbędnym elementem pielęgnacji włosów, gdyż pozwala na wydłużenie czasu aplikacji, a tym samym czasu korzystnego oddziaływania na włosy.

Produkty do włosów zawierające olejek arganowy i keratynę zapewniają fryzurze najefektywniejszą pielęgnację, bo powodują zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną odbudowę. Wiele popularnych masek do włosów sprawia, że włosy stają się tylko śliskie, łatwo je rozczesać, ale nie zapewniają długiego nawilżenia i regeneracji.

Czas na stylizację

gumaNowa linia do włosów firmy Eveline Cosmetisc nie tylko pielęgnuje włosy, ale także dba o ich odbudowę i ochronę. Seria zawiera także Arganowy wygładzający olejek Art Stylist Professional 8 w 1, który nałożony na suche włosy od razu nadaje im połysk i zapewnia ochronę. Z kolei Liquid Keratin ekstramocna guma do włosów może być wykorzystywana do stylizacji fryzur jako produkt nadający włosom pożądany kształt, odbudowujący końcówki i regenerujący włosy.

 

 

specjalista dermatolog Bożena Bierzniewska

Moda na zdrowe włosy

Nowa linia do włosów Eveline Cosmetics wpisuje się w nowe trendy jednoczesnego dbania i pielęgnacji włosów. Wiele kosmetyków do włosów może co prawda dbać o ich regenerację, ale jednocześnie powoduje ich nadmierne obciążenie i późniejsze problemy ze stylizacją. Produkty do włosów Eveline Cosmetisc to połączenie metod regeneracji, ochrony włosa z możliwościami, jakie niesie stylizacja i nadawanie fryzurze objętości i pożądanego wyglądu.

 

http://eveline.pl

 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.