Około trzydziestego roku życia na skórze zaczynają pojawiać się widoczne zmiany związane z działaniem czynników środowiskowych. Cera bardzo często staje się również nadwrażliwa, czego powodem jest uszkodzenie płaszcza ochronnego naskórka przy jednoczesnym pogorszeniu jego regeneracji. Jak ją pielęgnować?

 

maria_czech_malasiewiczTekst: Maria Czech-Małasiewicz, manager ds. naukowo-szkoleniowych marki AA

 

Negatywne zmiany na skórze najwyraźniej widać zazwyczaj wokół oczu i na czole, a u niektórych osób także wokół nosa i ust, oraz na dole twarzy. Z tego względu skóra po 30. roku życia wymaga stosowania preparatów o silniejszym działaniu, dlatego warto wybierać produkty „z hasłem pielęgnacja 30+”.

 

krem_nawilzajaco_przeciwzmarszczkowyNa pierwsze zmarszczki

Zwykle w tym wieku pojawiają się wokół oczu zmarszczki  – „kurze łapki”. Istotne jest więc regularne stosowanie kremów pod oczy oraz odpowiednio: kremu na dzień i na noc. Uniwersalne preparaty w tym wieku nie zapewniają już kompleksowej pielęgnacji. Kosmetyki odpowiednio dobrane do typu cery powinny działać głównie przeciwzmarszczkowo, zmniejszać oznaki zmęczenia i przywracać zdrowy wygląd. Mogą stosować je już kobiety w wieku 25+. W ich przypadku kosmetyki te będą miały działanie prewencyjne.

 

starter_pod_makijazKremy z filtrem

Codziennym nawykiem pielęgnacyjnym trzydziestolatki powinno stać się stosowanie dobrego kremu ochronnego z filtrami UV na dzień, który dodatkowo zawiera substancje  antyutleniające. Warto też zacząć stosowanie preparatów typu „botoks w kremie”, które relaksują mięśnie twarzy, pobudzają produkcję kolagenu i elastyny oraz wygładzają drobne zmarszczki mimiczne. Pomocne w niwelowaniu zmarszczek mogą być też kremy silnie nawilżające lub stosowanie bazy wygładzającej pod podkład – zależy od stanu i potrzeb skóry.

 

krem_odzywczo_nawilzajacy-_na_noc

 

Skóra jak jabłko

Z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze, a jego niedobór powoduje utratę zapasów wody i zakłócenie komunikacji międzykomórkowej. Sytuację tę można porównać do wysychającego jabłka. Skóra staje się sucha, zmniejsza swoją objętość, tracąc przy tym napięcie i jędrność. Pojawiają się powierzchowne zmarszczki. Dlatego też kremy nocne powinny mieć bogatszą konsystencję i zawierać obok kwasu hialuronowego np. witaminę E, koenzym Q, ceramidy lub niezbędne kwasy tłuszczowe (NNKT). Składniki te nie tylko długotrwale nawilżą i zabezpieczą skórę przed utratą wody, ale też wzmocnią barierę lipidową naskórka i przyśpieszą proces odnowy regeneracji.

AA-TW_LOGOTYP_pion_PL

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.