Postanowiłaś zapuszczać włosy? Na pewno chciałabyś, aby były długie, lśniące i wyglądały zdrowo. Na co zwrócić uwagę, aby utrzymać je w dobrej kondycji.

Tekst: Agnieszka Owczarek, ekspert Noble Health

Noble Health włosy

  1. Zbilansowana dieta – zdrowy styl życia to absolutna podstawa, aby mieć nie tylko piękne długie włosy, ale także cerę i paznokcie. Warto zadbać o obecność witamin B1, B6, A i E w jadłospisie. Najwięcej tych składników znajduje się w produktach zbożowych, kaszach, szparagach, rybach, owocach morza, szpinaku czy brokułach, a także orzechach. Witaminy te zapobiegają przesuszeniu i łamliwości końcówek.
  2. Suplementy – składniki mineralne i odżywcze z pożywienia warto wzbogacać dobrej jakości suplementami, szczególnie bogatymi w kolagen i biotynę. Elastyna, keratyna i kolagen to ważne białka podporowe skóry, włosów i paznokci, zaś biotyna, stymuluje wzrost włosów i ich sprężystość.
  3. Noble Health włosyPodcinanie włosów – całkowite zaprzestanie podcinania końcówek przy zapuszczaniu włosów to częsty błąd. Zaleca się co około 8 tygodni podcinać same końce o około 0,5-1 cm, co zapobiegnie ich rozdwajaniu, prowadzącemu do osłabienia.
  4. Odpowiednie kosmetyki do stylizacji – często obecny w kosmetykach do włosów silikon obciąża włosy, więc warto sprawdzać. Dobrze jest też stosować kosmetyki nawilżające (szampony i odżywki) oraz odżywcze maski do włosów 1-2 razy w tygodniu. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na końcówki – można używać serum i olejków np. arganowego.
  5. Uwaga na koloryzację – farbowanie włosów niestety często przesusza włosy, więc unikaj go w czasie zapuszczania włosów, a jeśli już stosujesz koloryzację, nakładaj farbę tylko na odrosty.
  6. Prostownica i lokówka wysokie temperatury, z jakimi mają kontakt włosy podczas stosowania lokówki i prostownicy, często powodują uszkodzenia struktury, dlatego powinniśmy stosować je tylko w wyjątkowych sytuacjach.
  7. Suszarka – po myciu pozwól wysychać włosom bez suszarki, a jeśli nie potrafisz się bez niej obejść, stosuj tylko chłodny strumień powietrza. Jeśli suszarka ma funkcję jonizacji, warto ją włączyć – dzięki temu włosy nie będą się elektryzować i puszyć.Noble Health włosy

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.