Problem z cienkimi i rzadkimi włosami? Są na to sposoby. Wystarczy kilka trików w czasie układania oraz odpowiednie kosmetyki, by nadać optyczną objętość nawet najbardziej opornym kosmykom.

Czy kilkoma prostymi sztuczkami jesteśmy w stanie uzyskać efekt bujnych, gęstych włosów? Tak! Trzeba tylko wiedzieć, jak modelować rzadkie i cienkie włosy tak, by nadać im optyczną objętość.

fot3Głową w dół

Susząc włosy, trzymaj głowę opuszczoną w dół. Jeżeli chcesz, aby były proste i gładkie, użyj płaskiej szczotki przeciągając przez nią poszczególne pasma i kierując na nie strumień gorącego powietrza. Gdy zależy ci na efekcie pogniecionych włosów, pasma delikatnie rozczesuj palcami. Susz włosy tak długo, aż będą całkowicie suche. Na koniec, jeżeli twoja suszarka na to pozwala, użyj strumienia zimnego powietrza – zamkniesz w ten sposób łuskę włosa oraz utrwalisz stylizację.

wlosy 2Beach waves

Włosy będą wyglądały na pełne, gdy postawisz na fale oraz upięcia. Aby uzyskać taki efekt możesz użyć falownicy – to sprytne urządzenie pozwalające na wymodelowanie fryzury w stylu „beach waves”. Działa podobnie jak popularna prostownica z tą różnicą, że zamiast prostować – faluje włosy. Dzięki temu stylizacja jest pełna i bujna, nawet gdy kosmyki są rzadkie. Piękny look zapewnisz sobie także, gdy pofalowane włosy upniesz w luźny koczek tuż nad linią szyi. Alternatywnie można użyć lokówki, trzymając ją pionowo i nawijając pasma od połowy głowy aż po końcówki. To idealna stylizacja dla włosów rozpuszczonych – lekko rozchodząca się od gładkiej góry ku rozłożystemu dołowi.

wlosy 4Holenderski warkocz

Mogłoby się wydawać, że pleciony warkocz to zły pomysł dla osób, które mają cienkie włosy. Wręcz przeciwnie. Jeżeli masz długie pasma, a warkocz zaczniesz pleść od góry głowy, efekt objętości i puszystości masz zagwarantowany. Ciekawy rezultat możesz uzyskać przy warkoczu holenderskim, czyli tzw. dobieranym odwróconym. Na pewno nie warto spinać włosów cienkich w kucyk, ponieważ taka stylizacja sprawi, że fryzura będzie wyglądać bardzo mizernie. Jeżeli chcesz upiąć włosy, lepiej związać je wysoko w koka, wypuszczając kilka pasemek z boku twarzy.

wlosyBlond koloryzacja

Rzadkie włosy będą prezentować się lepiej, gdy postawisz na jasną koloryzację, a najlepiej dwa odcienie blondu. Dzięki temu włosy będą rozświetlone i lekkie, wyglądając na grubsze niż w rzeczywistości. Warto zwrócić uwagę na farby niezawierające amoniaku, aby dodatkowo nie obciążać włosów chemią. Generalnie włosy cienkie posiadając mniejszą średnicę są bardziej podatne na przechwytywanie pigmentów z farby, zatem ich koloryzacja nie należy do trudnych. Grunt to dobranie nieagresywnych środków oraz dopasowanie koloru, dzięki któremu włosy zyskają na optycznej objętości. Pamiętaj, że w przypadku cienkich pasm, odradza się ciemne koloryzacje, ponieważ uwidaczniają prześwity.

DrukowanieDobre utrwalenie

Gdy zależy ci na dynamicznej formie fryzury, warto pomyśleć o odpowiednich kosmetykach stylizacyjnych. Odradza się stosowanie żeli, brylantyny czy wosków, które obklejają pasma, gwarantując efekt uniesienia tylko na chwilę. Lepszym rozwiązaniem jest lakier zawierający skład odpowiadający za objętość i sprężystość włosów. Kosmetyk działa na zasadzie uwięzienia powietrza pomiędzy poszczególnymi pasmami, co powoduje że kosmyki są lekkie i uniesione od nasady. Efekt? Włosy gęste i puszyste, a jednocześnie – zdyscyplinowane. Przykładem jest lakier do włosów LOOK EXPERT Volume Effect oparty na prowitaminie B5, keratynie i filtrach UV. Ma formę lekkiej mgiełki, dzięki czemu nie wysusza i nie skleja włosów, nie pozostawia także żadnych śladów.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.