Farbowanie jest bardzo popularnym zabiegiem upiększającym, wymaga jednak regularnego odnawiania, gdyż kolor wypłukuje się przy każdym myciu, a włosy tracą blask.

Kobiety farbujące włosy mają dwa podstawowe zmartwienia: jak utrwalić kolor, tak by z każdym dniem nie stawał się mniej wyrazisty oraz zachować piękno włosów, zapewniając im odpowiednią pielęgnację nawilżającą, odżywczą i odbudowującą?

Laboratoires Klorane podjęły to wyzwanie i proponują gamę pielęgnacyjną do włosów farbowanych na bazie wyciągu z granatu, który odpowiada na dwie największe potrzeby kobiet, które farbują włosy: trwały kolor i zdrowe włosy.

TIT13#21Co ma do tego granat?

Pochodzący z zachodniej Azji granat to krzew lub małe drzewko, osiągające do 5 metrów wysokości. Kora na młodych gałązkach jest czerwonawa. Na tle lancetowatych zielonych liści wyróżniają się duże pojedyncze czerwone kwiaty. Owoc granatu jest okrągły, wielkości pomarańczy, zamknięty w twardym kielichu kwiatowym. Chroniony przez grubą żółto-pomarańczową skórkę, wewnątrz podzielony jest na dwie błoniaste części, zawierające słodkie półprzezroczyste ziarna. Dojrzałe owoce zbierane są jesienią.

Częścią granatu mającą zastosowanie w dermokosmetologii jest skórka, bogata w taniny. Wyciąg z granatu otrzymany przez Laboratoires Klorane jest bardzo bogaty w taniny – zawiera ich ok. 60%. Ich działanie zatrzymujące barwniki na keratynie włosa i zapobiegające ich wypłukiwaniu się z każdym myciem zostało dokładnie sprawdzone.

Dwa razy dłużej

Jak wykazały badania skuteczności, już od pierwszego mycia, kosmyki nie poddane działaniu wyciągu z granatu tracą intensywny czerwony kolor bardziej, niż kosmyki poddane kuracji Klorane. Po pięciu myciach kolor czerwony kosmyków nie poddanych kuracji „zmniejszył się” o 10%, natomiast kolor kosmyków poddanych działaniu wyciągu z granaty „zmniejszył się” o 5%.

To badanie wykazuje, że zastosowanie wyciągu z granatu po farbowaniu pozwala zmniejszyć wypłukiwanie się koloru z każdym myciem. Wyciąg z granatu sprawia, że włosy zachowują piękny kolor na dłużej. Ponadto odpowiednie formuły produktów na bazie tego wyciągu zapewniają intensywną pielęgnację.

Trzy produkty

Gama Klorane do włosów farbowanych składa się z trzech produktów: szamponu, balsamu i odżywki pielęgnacyjnej bez spłukiwania. Produkty zawierają wyciąg z granatu utrwalający i chroniący kolor, oraz czynniki odżywcze, które odbudowują i rozplątują włosy osłabione przez farbowanie.

k

Ceny: od 35 do 44 zł

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.