Jak stosować produkty do domowej koloryzacji, aby na dłużej zatrzymać intensywny kolor i blask włosów farbowanych? Oto kilka porad Agnieszki Płusy, stylistki fryzur Wella.

Agnieszka Płusa_do podglądu

1.  Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz ten jaśniejszy. Każde włosy inaczej reagują na farbowanie, ale wybór odcienia o ton jaśniejszego pozwoli uniknąć zbyt ciemnego efektu koloryzacji.

2.  Wybierając odcień farby blond, zdecyduj się na ten, który jest najbardziej zbliżony do naturalnego koloru twoich włosów. Jeżeli zależy ci na uzyskaniu zdecydowanie jaśniejszego odcienia od twojego naturalnego, rozjaśniaj włosy stopniowo – z każdym kolejnym farbowaniem wybieraj coraz jaśniejszy odcień

3.  By uzyskać intensywny kolor czerwieni, podziel włosy na cienkie pasma i nałóż na nie większą ilość farby niż zwykle. Dzięki temu pigmenty skuteczniej przedostaną się w głąb włosów. Czerwone cząsteczki koloru dłużej wnikają w strukturę włosa, dlatego też po zakończeniu koloryzacji bardzo delikatnie osusz włosy ręcznikiem i wysusz suszarką korzystając z chłodnego nawiewu.

shutterstock_89456014

4.  Trwała ondulacja, wcześniejsze farbowanie czy słońce mogą mieć wpływ na efekt i czas procesu koloryzacji. Aby ustalić optymalny czas potrzebny do uzyskania wybranego przez ciebie koloru, przed farbowaniem zalecane jest wykonanie testu pasemkowego, czyli próby na cienkim paśmie włosów. Dzięki temu będziesz pewna, że uzyskany odcień jest zgodny z twoimi oczekiwaniami.

5.  Pamiętaj, że siwe włosy wymagają nieco wydłużonego czasu koloryzacji. Wystarczy dodatkowe kilka minut (do 10 minut), by skutecznie pokryć je wymarzonym kolorem z gamy odcieni kremu koloryzującego Wellaton 2 w 1.

shutterstock_133591457

6.  Pamiętaj, że temperatura w pomieszczeniu, w którym farbujesz włosy, wpływa na czas potrzebny do uzyskania właściwego koloru. Jeśli farbujesz włosy w bardzo ciepłym wnętrzu, szybciej uzyskasz pożądany efekt. Zwłaszcza, jeśli chcesz je pofarbować na kolor z gamy blondów – jasny pigment szybciej wchłonie się w strukturę włosa.

Efekt_koloryzacji_Wellaton_2w1-1

7.  Bezpośrednio po farbowaniu kremem koloryzującym Wellaton 2 w 1 zastosuj znajdującą się w zestawie intensywną kurację nabłyszczającą na 1. dzień. Ochroni ona powierzchnię włosa i sprawi, że nie dojdzie tak szybko do utraty koloru.

8.  15 dni po farbowaniu, użyj dołączonego do zestawu innowacyjnego reaktywatora koloru Wellaton, aby dostarczyć włosom pigmentów koloru. Dzięki temu kolor odzyska swoją świeżość, intensywność i blask.

9.  Aby pomóc utrzymać połysk włosów, 30 dni po farbowaniu użyj intensywnej kuracji nabłyszczającej na 30. Dzień, która doda im blasku. Ją także znajdziesz w zestawie Wellaton 2 w 1.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.