Pięknie ozdobione paznokcie, a przy tym starannie wykonana usługa ich stylizacji przy użyciu akrylu bądź żelu, to tylko część spośród wielu zabiegów kosmetycznych, z których korzystają kobiety w przeddzień ślubu.

Zadbane dłonie, a w szczególności paznokcie, są bowiem wizytówką każdej z nas. Odpowiednia wiedza stylistki, praca na najwyższej jakości produktach i starannie wykonana usługa stylizacji paznokci, a jednocześnie właściwa ich pielęgnacja na co dzień, gwarantują efekt w pięknych dłoni. A to już ostateczne dopełnienie każdej kreacji ślubnej.

Możliwości w zakresie stylizacji paznokci ślubnych, ich długości i kształtu (klasyczny lub szpic), rodzajów zdobień jest nieskończenie wiele. Od przedmiotów wtopionych w masę akrylu po skomplikowane zdobienia akrylem kolorowym, zdobienie 3D oraz inne. Dla każdej z nas ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, który zapadnie w pamięć na zawsze. W końcu to na pannie młodej skupia się wzrok wszystkich gości. Własny ślub to także wyjątkowa chwila, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. W końcu odpowiednio zdobione paznokcie stanowią dopełnienie kreacji ślubnej i są doskonałym uzupełnieniem całości.
Nie można też zapominać, że ten najpiękniejszy moment – nagrywany na kamerę i upamiętniany na fotografiach – nieodzownie wiąże się z dłońmi. To na palce zakładamy przecież obrączki – symbol i pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Dla wprawnej stylistki dobór odpowiedniej metody (żel czy akryl), praca na tipsie czy na szablonie, nie ma żadnego znaczenia. Jednak stylizacja paznokci akrylem daje o wiele więcej możliwości, głównie w zakresie zdobień. Doświadczenie, wprawna ręka stylisty, praca na najwyższej jakości produktach potrafią zrobić cuda. Jednym z wielu rozwiązań cieszących się dużym zainteresowaniem klientek są paznokcie wykonane metodą akrylową z wtopionymi elementami koronki np. w kolorze sukni panny młodej oraz dodatkowym zdobieniem w postaci wypukłych kwiatów. Zdobienia te dają niepowtarzalny efekt końcowy, doskonale tworzą spójność.

Przed przystąpieniem do pracy należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Starannie ją opiłować, odepchnąć kopytkiem nadmiar skórek,  a jeśli zachodzi potrzeba usunąć je za pomocą cążek. Zmatowienie paznokci pilnikiem o odpowiedniej gradacji to ostatni z etapów przygotowań przed przystąpieniem do nakładania akrylu. Niezwykle ważnym czynnikiem jest dobór odpowiedniego szablonu do wcześniej przygotowanej płytki paznokcia. Innych form używa się do paznokci zniszczonych np. obgryzionych a inne zastosujemy do paznokci o naturalnym wyglądzie. Jak widać dobór odpowiednich szablonów nie jest przypadkowy. To właśnie na nich będziemy formować kształt oraz długość paznokcia, to szablon będzie stanowić podstawę naszej pracy. Przed przystąpieniem do nakładania akrylu należy dokładnie wytrawić naturalną płytkę paznokcia za pomocą specjalnych preparatów. Do tego celu stosujemy primer, dzięki któremu odtłuścimy płytkę. Stosowanie w tym przypadku sprawdzonych produktów renomowanych firm jest niezwykle istotne. Następnie odpowiednio namoczonym pędzlem w luqidzie formujemy kulkę z akrylu (w tym przypadku krystalicznego) i nakładamy na szablon formując paznokieć, jego kształt oraz długość. Kolejną kulkę nakładamy dopychając ją ku górze (do skórek). Dopiero po tych czynnościach możemy przystąpić do zatapiania w akryl wcześniej przygotowanej koronki (lub innych zdobień w zależności od potrzeb). Po tych czynności nakładamy ostatnią warstwę akrylu wyrównując i pokrywając jednocześnie cały paznokieć, w tym wtopioną w masę akrylu koronkę z zachowaniem krzywej C. Czynności te powtarzamy na wszystkich paznokciach obu rąk. Do formowania tunelu można użyć specjalnych kleszczy, które z pewnością pomogą nam w pracy.

Kolejny etap to opiłowanie i nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Do tego celu używamy pilników i bloków polerskich o odpowiednich gradacjach. Po tych czynnościach możemy przystąpić do zdobień. W stylizacji ślubnej najlepiej sprawdzą się zdobienia wypukłe w postaci kwiatów i innych dodatków (grysik). Niezbędnym narzędziem pracy będzie specjalny pędzelek przeznaczony wyłącznie do zdobień. To właśnie nim formujemy niewielką kulkę z białego proszku lub innego koloru (jeśli zachodzi taka potrzeba), która w fazie końcowej tworzyć będzie część wypukłego kwiatka. Czynność tę powtarzamy aż do uzyskania wybranego efektu na wszystkich lub kilku wybranych paznokciach.

Ostatnią czynnością w zakresie zdobień jest dodanie grysiku jako elementu finalnego mającego na celu dodatkowo podkreślić zdobienia w akrylu.  Dodatkowo na wszystkie paznokcie nakładamy dwa preparaty bazę podkładową powodującą uelastycznienie akrylu. Jednocześnie zapobiega ona jego żółknięciu. Kolejnym krokiem jest nałożenie nabłyszczacza, który nadaje paznokciom niepowtarzalny blask i dodatkowo uwypukla głębię kolorów. Możliwości w zakresie zdobień jest nieskończenie wiele. Wszystko w zależności od potrzeb i upodobań panny młodej, charakteru uroczystości, a przede wszystkim umiejętności stylistki.

Dobór odpowiedniej metody, kolorystyki kształtu paznokci oraz ich długości czy rodzaju zdobień zależy od wielu czynników, ale najważniejsza w tym wszystkim jest wiedza i doświadczenie stylisty.  Tylko nieliczni styliści są w stanie trafić w sedno proponując klientce zdobienia, z których nie tylko będzie zadowolona, ale które spełnią wszystkie jej oczekiwania i zachwycą przyszłego męża i gości.

Beata Fajfer
Właścicielka jednej z nielicznych firm świadczących usługi Stylizacji Paznokci w domu klienta zachowując jednoczcie najwyższy ich poziom. Prowadzi „studio stylizacji paznokci, pielęgnacji dłoni i stóp” w Warszawie. Właścicielka placówki szkoleniowej, przygotowującą do wykonywania zawodu stylisty paznokci w zakresie modelowania i artystycznego zdobienia paznokci.
www.wzorkinapazurki.pl

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.