Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, jest uważane przez niektórych znawców tematu za największy przełom w medycynie i kosmetologii od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Jest to metoda bezpieczna, mało inwazyjna i sprawdzona klinicznie, co powoduje, że szybko staje się wiodącym nowatorskim sposobem odmładzania skóry w Ameryce Północnej i Południowej oraz Europie.

empire oklTerapię CO2 po raz pierwszy zastosowali w latach 30-tych francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat. Pacjentów z niewydolnym układem żylnym poddawali kąpielom w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla. W latach 90-tych dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie, jako lek na miażdżycę czy cukrzycowe owrzodzenia. Podczas tych kuracji lekarze dostrzegli, iż gaz podawany pod skórę, wpływa na poprawę jej stanu i wyglądu. Obecnie – począwszy od Brazylii, w której to wykonano pierwszy zabieg stricte upiększający 5 lat temu, przez wszystkie kontynenty – karboxyterapia staje się wielką nadzieją dla setek tysięcy kobiet na upiększenie i wyleczenie z kompleksów.

Jak działa karboksyterapia?

empire 3U ludzi wieku lat 30. poziom tlenu w skórze spada o około 25%, w wieku lat 40. już o 50%. Proces ten nasila się u osób, które są mało aktywne fizycznie, często się odchudzają i doprowadzają do efektu jo-jo. Wynikiem tego są zaburzenia krążenia w tkance podskórnej i wiążące się z nim zmniejszenie ilość tlenu dostępnego w tej tkance, co w połączeniu ze stresem środowiskowym hamuje zdolność komórek do regeneracji. Jeżeli do skóry i tkanki podskórnej nie jest dostarczana właściwa ilość tlenu, nasilają się procesy starzenia. Skóra staje się podatna na podrażnienia, trądzik, pojawiają się plamy starcze i przebarwienia. Gdy podamy podskórnie lub śródskórnie dwutlenek węgla, organizm interpretuje ten fakt jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu. Powtarzając zabiegi w sesji sprawiamy, że tworzą się nowe, drobne naczynia krwionośne, co zapewnia wzrost ilości tlenu i czynników odżywczych w miejscu poddanym terapii. Poprawa krążenia i odżywienia tkanki powoduje, że komórki lepiej się regenerują.

Jak wygląda zabieg?

Karboxyterapia wykonywana jest za pomocą Concerto®, które jest multi-funkcjonalnym urządzeniem, mogącym być wykorzystywane również do tradycyjnej mezoterapii.

empire 2Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Gaz przenika do tkanek okolicznych, m.in. mięśni i tkanki tłuszczowej. Zaraz po iniekcji na skórze widoczne są uwypuklenia i cienkie linie, które szybko znikają, ale po zabiegu mogą pozostać zaczerwienienia i lekkie opuchnięcie. Dwutlenek węgla jest podawany bez znieczulenia, aczkolwiek ból podczas zabiegu podobny do tego odczuwanego w trakcie akupunktury. Długość trwania zabiegu zależne jest od ilości podawanego gazu. Zredukowanie zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, ale już np. leczenie rozstępów na udach potrwa ok. pół godziny. Aby zabieg przyniósł oczekiwany efekty należy wykonywać go w seriach.

Zabieg można wykonać w Salonach Empire Hair&Beauty SPA www.empiresalon.pl

1 komentarz
  1. Ja też chodzę na Kabaty do kliniki BBC. Bardzo dobre miejsce i mają też często fajne promocje na zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.