„Pracując nad serią Bobbi Nails, pomyślałam sobie o dziesięciu znanych mi kobietach i wyobraziłam sobie, jakie kolory najbardziej by im odpowiadały” – wyjaśnia Bobbi Brown.

A jaki lakier odpowiadałby tobie?

Paleta kolorów Bobbi Nails obejmuje zarówno minimalistyczne, naturalne odcienie w rodzaju Pale, jak i klasyczne czerwienie takie jak Cherry Tomato czy zabawne, modne kolory w typie Navy. Każda amatorka dobrego manicure znajdzie w tej kolekcji coś dla siebie. Nad doskonałą jakością i długotrwałością produktów czuwała manikiurzystka Bobbi – Roza – która osobiście przetestowała na sobie każdy odcień. A sama Bobbi Brown udzieliła kilku praktycznych wskazówek:

BOBBI BROWNJak dobierać kolor lakieru do paznokci, aby pasował do makijażu?

Zgodnie z aktualnie panującymi w modzie trendami paznokci, ust i powiek nie należy malować
na ten sam kolor. Według mnie świetnie wygląda kontrast pomiędzy subtelnym makijażem
a lakierem do paznokci w ciemniejszym kolorze. Kobietom, które za pomocą makijażu i lakieru
do paznokci pragną stworzyć mocny, wyrazisty przekaz, polecam wypróbowanie tego samego koloru o dwóch różnych poziomach intensywności. Przykładowo, jeśli podoba ci się lakier
do paznokci w kolorze mocnej czerwieni jak np. Valentine Red lub Cherry Tomato, spróbuj połączyć go ze szminką w odcieniu burgundowym lub karmazynowym.

Na jaki kolor pani sama lubi malować paznokcie?

Kolory lakierów dobieram w zależności od nastroju i pory roku. Latem podobają mi się neutralne odcienie takie jak Nude Beige i delikatne róże w rodzaju odcienia Roza, który noszę w tej chwili. Takie odcienie utrzymują się na paznokciach dłużej niż żywe lub ciemne kolory.  Poza tym, większość wakacji spędzam z rodziną na plaży lub na wycieczkach rowerowych, dlatego też preferuję prostotę i wygodę. Na jesień i zimę wolę ciemniejsze, odważniejsze odcienie. Paznokcie u stóp lubię malować śmielszymi kolorami, takimi jak np. Navy. 

Czy któryś z obecnie panujących w makijażu paznokci trendów podoba się pani szczególnie?
Ostatnimi czasy bardzo mi się podoba matowe wykończenie, którego tajniki zdradziła mi Roza, nasza manikiurzystka. Aby uzyskać tego rodzaju efekt, należy pominąć utwardzającą warstwę wierzchnią lakieru. Po wyschnięciu lakieru delikatnie zmatuj go polerką lub giemzową ściereczką. Podoba mi się również nowoczesna wersja manikiuru francuskiego, mimo że nie jest on w moim stylu. Tego rodzaju manikiur należy rozpocząć od pomalowania całej płytki paznokciowej ciemniejszym lakierem, a następnie nanieść na końcówki paznokci jaśniejszy odcień tego samego koloru.

Jak przedłużyć trwałość manikiuru?

Polecam częste obcinanie paznokci. Krótkimi paznokciami trudniej o coś zaczepić. Przed pójściem spać, warto nałożyć warstwę utwardzającą, by dłużej utrzymać lakier na paznokciach i dodać mu połysku.

 

 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.