Jeśli chcesz doznawać więcej, czuć się zdrowszym i sprawić, by twoje życie intymne dawało ci więcej radości, oparcia, przyjemności i rozkoszy – możesz sięgnąć po proste techniki tao seksu. Od tysięcy lat w Chinach rozwijano tajniki umiejętnego posługiwania się energią własnej seksualności.

 

Twoja energia seksualna jest siłą życia, która może wzmocnić ciało, umysł i ducha.

Sedno metod Tao Seksu

W zachodniej kulturze rozwinęły się dwa skrajne podejścia do seksualności. Pierwsze – neguje seksualność jako coś przyziemnego i raczej negatywnego, rzecz która np. może uzależnić człowieka itp. Drugie podejście – nieskrępowana rozwiązłość kontaktów, czy też konsumpcyjne podejście do seksu – to w sumie chęć doznania przyjemności dzięki aktywnościom seksualnym wykonywanym bardziej odruchowo. Istnieje także trzecie podejście do seksualności – świadome czerpanie z jej potencjału. Otwarcie się na przyjemność seksualną jako sferę dla człowieka wartościową jest zrozumiałe i słuszne, jednak zazwyczaj osoby poszukujące jakichś mocnych doznań seksualnych, nie wiedzą w istocie jak po nie sięgnąć.

Podejście dawnej chińskiej seksuologii jest drogą środka. Jest to zdrowe, rozsądne i bardzo praktyczne podejście do seksualności. W technikach Tao Seksu nie podchodzi się do seksualności ani negatywnie, ani  nieświadomie. Z jednej strony nie neguje się jej (jako sfery  wymagającej stłumienia),  a z drugiej strony używa się seksualności tak, aby się wzmacniać, a nie wyczerpywać (utratą energii życiowej). Energia seksualna jest ogromnym potencjałem, który może zostać wykorzystany dla rozwoju zdrowia, intelektu i ducha, a także może budować głębsze szczęście i porozumienie miedzy partnerami.

 

Potężna siła jest w twoich rękach

W chińskim Tao Seksu do seksualności podchodzi się jako do wspaniałego i potężnego rezerwuaru sił życiowych. Seksualność jest bardzo cenna i stwarza ogromne możliwości, jednak nie doświadczymy jej dobrodziejstwa, jeżeli nie będziemy podchodzić do niej nieświadomie i odruchowo. Umiejętne i satysfakcjonujące życie seksualne jest sztuką, której musimy się nauczyć. Nieprawdą jest, że rodząc się mamy w pełni wrodzone wszystkie instynkty niezbędne w tej kwestii. Owszem – mamy wrodzone instynkty, by móc odbyć stosunek w celu np. prokreacji. Ale do tego, by akt seksualny między partnerami przynosił im prawdziwą satysfakcję, wzmacniał ich zdrowie i pogłębiał ich więź – musimy nauczyć się pewnych spraw. Tao seksu uczy jak świadomie posługiwać się własną energią seksualną. Umożliwia to doznawanie orgazmu i spełnienia na wyższym poziomie, a także stabilizację naszej osobowości i relacji partnerskiej.

 

Praktyczne techniki Tao Seksu

W praktyce sztuka taoistycznych (starochińskich) metod miłosnych polega na kilku kwestiach: wzmacnianiu potencji u mężczyzny, rozwijaniu jego zdolności kontroli wytrysku nasienia, świadomego posługiwania się własną energią seksualną, wzmacnianiu narządów rozrodczych u kobiety, rozwinięciu pogłębionego czucia tych rejonów ciała, nauczeniu się zaciskania pochwy i kontroli własnych reakcji seksualnych,  nauczenie się odbywania stosunków płciowych w stanie umysłu wolnym od nadmiernych napięć, obaw i stresów – w skupieniu na wzajemnym kontakcie i przyjemności płynącej ze wzajemnego zbliżenia, podwyższeniu swojego poziomu samoświadomości – świadomości swoich emocji i myśli, w czym bardzo pomocne może być nauczenie się bardziej zrelaksowanego i naturalnie pogłębionego oddychania.

Zazwyczaj taoistyczne techniki seksualne postępują od umiejętności najbardziej praktycznych i wręcz mechanicznych, do bardziej subtelnych, związanych z naszymi emocjami, psychiką i umysłowością. Przykładem takiej umiejętności najbardziej mechanicznej, jest nauczenie się przez mężczyzna sztuki powstrzymywania wytrysku nasienia (ejakulacji) na kilka sekund przed jego wystąpieniem, poprzez zaciśnięcie przewodu nasieniowodu palcem wskazującym. Dzięki temu mężczyzna nie doświadcza osłabienia sil życiowych na wskutek wytrysku i może nadal kontynuować stosunek seksualny z partnerką.

Analogicznie najbardziej mechanicznym ćwiczeniem podnoszącym ich sprawność seksualną u kobiet może być zaciskanie mięśni krocza i pochwy, w celu wyćwiczenia tej okolicy. Dzięki temu kobieta staje się bardziej świadoma własnych reakcji seksualnych, przezwycięża napięcia i lęki związane z tą okolicą, a także jest w stanie obejmować członka mężczyzny podczas stosunku świadomym zaciskaniem pochwy.

Następnie mamy techniki które są zarówno mechaniczne, jak i psychiczne. Szczególnie ważna jest tu technika skupiania się, że pobudzona i zgromadzona seksualna przemieszcza się u partnerów do góry kręgosłupa. By nauczyć się tego praktycznie zaleca się wykonywanie tzw. ćwiczenia jeleń. W ćwiczeniu tym po pobudzeniu energii płciowej (u kobiet dokonuje się to poprzez okrężne ruchy piersi) uciska się punk z tyłu głowy (w miejscu połączenia czaszki z kręgosłupem). Następnie w odprężeniu należy wczuć się, że pobudzona energii seksualna, biegnie wzdłuż kręgosłupa, do góry, do wcześniej uciskanego punku.

Ćwiczenie to jest stosunkowo proste i po pewnym czasie daje bardzo wyraźne odczucia przemieszczania się energii seksualnej (podobnej do odczuć magnetyzmu seksualnego).

Opanowanie ćwiczenia jeleń, jest istotne także dla mężczyzn, którzy praktykują metody powstrzymywania ejakulacji (emocji nasienia). Ponieważ powoduje, że prostata nie jest przeciążana w wyniku zatrzymań wytrysku.

 

Ćwiczenie podstawowe

Najbardziej zrozumiała, prostą i łatwą do opanowania techniką poprawiająca nasze zdrowie seksualne jest metoda zaciskania i rozluźniania mięśni rejonu krocza. Rejon ten nazywa się m.in. mięśniem PC. Są to mięśnie tworzące kształtem jakby ósemkę – dookoła odbytu i dookoła wejścia do pochwy.

Mięśnie te możemy ćwiczyć na wiele sposobów – np. poprzez wielokrotne (kilkadziesiąt razy) zaciskanie odbytu, czy poprzez zaciskanie wszystkich mięśni krocza.

Inna odmiana takiego ćwiczenia dla kobiet polega na zaciskaniu mięśni swojej pochwy, wokół dwóch palców, które kobieta wkłada sobie do pochwy podczas ćwiczenia.

Oczywiście w tym przypadku powinniśmy dbać o czystość i higienę, by nie powodować infekcji.
Jeszcze innym wariantem jest technika polecana m.in. w szkole rodzenia, polegająca na pulsacyjnym zaciskaniu mięśni cewki moczowej podczas oddawania moczu.

Wszystkie te ćwiczenia (zaciskania mięsni PC) maja bardzo pozytywny wpływ na funkcje narządów seksualnych – poprawiają ich dokrwienie i zwiększają ich sprawność. Dlatego są wartościowe zarówno jako techniki polepszające jakość naszych doznań seksualnych, jak i chronią przed wieloma zaburzeniami i chorobami kobiecymi.

Efekt podniesienia jakość doznań seksualnych bierze się tutaj stąd, iż zazwyczaj rejon ten jest bardzo osłabiony i mięśnie tej okolicy są zazwyczaj nadmiernie zwiotczałe. Powoduje to zarówno obniżenie dokrwienia tej okolicy (mającego wpływ na odżywianie komórkowe), jak i obniża to naszą samoświadomość swoich reakcji seksualnych. Dlatego stosowanie ćwiczeń zaciskania rejonu PC daje bardzo wyraźny i zauważalny efekt poprawy funkcji seksualnych.

Uaktywnienie hormonów płciowych i wprowadzenie ich do krwiobiegu działa także na organizm odmładzająco, poprawiając nasze samopoczucie.

tekst: Rafał Seremet
autor: „Arkana seksu – ekstaza i jedność”
www.seremet.org/arkana_seksu

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.