„Pokaż biodra, a spróbuje przewidzieć, ilu będziesz miała w życiu kochanków”-  mogliby stwierdzić naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu w Leeds, którzy odkryli zadziwiającą prawidłowość.

Doktor nauk psychologicznych Colin A. Hendrie z Uniwersytetu Leeds przewodził projektowi mającemu na celu sprawdzić, czy budowa ciała kobiety ma coś wspólnego z jej strategiami zachowań seksualnych. Wraz z zespołem przeanalizował dane zebrane od 148 młodych kobiet. Nie jest to próba reprezentatywna i na podstawie tego badania nie można wyciągać zdecydowanych wniosków, ale zauważona przez Brytyjczyków prawidłowość jest warta uwagi.

biodra 2Szerokość bioder a seksualność

Naukowcy mierzyli szerokość bioder kobiet oraz stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Liczyła się nie tyle zawartość tłuszczu w danych partiach ciała, co budowa szkieletu. Kobiety biorące udział w badaniu pytano też o ich zwyczaje seksualne, między innymi liczbę dotychczasowych partnerów seksualnych i stosunek do jednorazowych przygód erotycznych. Następnie porównali odpowiedzi z rozmiarami i odkryli, iż kobiety o szerokich biodrach mają więcej partnerów seksualnych i są bardziej otwarte na jednorazowe przygody erotyczne niż ich koleżanki o wąskiej budowie.

biodraPowściągliwość w genach

Naukowcy wysnuli z tego wniosek, że strategie seksualne pań są związane z ich biologiczną budową. Postawili śmiałą tezę, że kobiety o wąskich biodrach są w kontaktach damsko-męskich bardziej powściągliwe i rzadziej decydują się na jednorazowe przygody seksualne, by w ten sposób unikać niechcianej ciąży, w ich przypadku dającej większe ryzyko powikłań. Ma to być mechanizm nieuświadamiany i odziedziczony po przodkach, którzy nie mogli korzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny.

Jakie ta informacja może mieć dla nas znacznie? Na pewno nie tak wielkie, jak dla panów szukających przepisu na najlepszą strategię uwodzenia przygodnych kobiet. My możemy się zadumać nad tym, jak wiele z naszych strategii działania może zawierać motywy nie mające nic wspólnego ze świadomym podejmowaniem decyzji.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.