Co może złamać serce mężczyzny? Zdrada z przypadkowym partnerem. Nie zakochanie, nie pocałunki, ale seks z „tym trzecim” boli najbardziej.

64 tysiące Amerykanów wzięło udział w ankiecie dotyczącej seksu z osobą trzecią. Wypowiadali się na temat niewierności, uczuć i erotycznych przygód. Naukowcy z Uniwersytetu Chapmana podsumowali rezultaty i doszli do wniosku, że mężczyznom trudniej niż kobietom jest się pogodzić z fizyczną zdradą, zaś kobiety najbardziej boli uczuciowa niewierność.

shutterstock_134818682

Zdrada zdradzie nierówna

54% badanych mężczyzn zadeklarowało, że zdrada fizyczna partnerki byłaby dla nich bardziej bolesna niż fakt, że partnerka w kimś się zakochała. Tak samo o tożsamej sytuacji w związku wypowiedziało się 35% ankietowanych pań. Jednocześnie trzy czwarte kobiet zadeklarowało, iż trudniej im by się było pogodzić z zaangażowaniem uczuciowym partnera w osobę trzecią niż z tym, że uprawiał seks z kimś przypadkowym.

Kierownik badań, doktor David Frederick, tłumaczy te różnice teorią zaczerpniętą z psychologii ewolucyjnej. To inne role rodziców wobec potomstwa i inne interesy z tym związane sterują naszymi uczuciami. Mężczyźni nie chcą wychowywać nie swoich dzieci, a kobiety nie chcą opiekować się potomstwem same, stąd reagują inaczej na dwa aspekty zdrady.

shutterstock_198218657

Cios w jądro męskości

Fizyczna zdrada jest dla panów szczególnie bolesna, bo godzi w ich poczucie męskości. Choć „bycie prawdziwym mężczyzną” można udowodnić na tysiąc sposobów i to wcale nie w sypialni, panowie wciąż trzymają się tezy, że ilość stosunków rocznie jest miarą ich sukcesu. W trybie socjalizacji nabierają przekonania, że sprawność seksualna jest jednym z najważniejszych źródeł męskości. Kiedy partnerka wzdycha do przystojnego kolegi albo podkochuje się w aktorze, mogą przymknąć na to oko. Jednak seksu z kimś trzecim nie wybaczą, bo jest on dowodem na to, iż tamten był lepszy w łóżku, a tym samym bardziej męski. Skok w bok żony lub dziewczyny może na serio załamać mężczyznę.

Ostatnia analiza badań przeprowadzonych na całym świecie, a dotyczących niewierności wskazuje, iż 34% mężczyzn i 24% kobiet przynajmniej raz zdradziło stałego partnera.

shutterstock_151167641

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.