Kiedy mężczyzna ma problemy z erekcją, zwykle odsuwa się od swojej partnerki. Mimo to, zdaniem seksuologów, to ona właśnie powinna nakłonić go do wizyty u lekarza.

Jeśli partner staje się drażliwy, unika współżycia lub częstotliwość pożycia seksualnego znaczenie spada, kobieta winna zapytać po prostu, co się dzieje, zamiast zamartwiać się na zapas, szukać winy w sobie, czy podejrzewać zdradę. „Wyrozumiała partnerka, która rozumie wagę problemu i pomoże mężczyźnie się z nim zmierzyć, to połowa sukcesu w leczeniu zaburzeń erekcji” – twierdzi seksuolog Andrzej Depko.

sex 2Lekarz czy Internet?

Mężczyźni w zbyt małym stopniu szukają pomocy u lekarza, gdy doświadczają problemów i trudności w życiu seksualnym. W dalszym ciągu to dla nich trudny temat. Fakt, że ponad 33% panów w Polsce szuka informacji w Internecie, pokazuje, iż badani chcą uzyskiwać wiedzę na temat swoich problemów i je rozwiązywać. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie dane zamieszczone w sieci są wiarygodne. Dlatego też propagowanie idei zdrowia seksualnego jest niewątpliwie ważne zarówno dla lekarzy, jak i samych pacjentów” apeluje prof. Zbigniew Izdebski, autor wielu badań o seksualności Polaków.

Wynika z nich między innymi, że tylko kilkanaście procent mężczyzn zgłasza się z problemem zdrowia seksualnego do lekarza urologa lub pierwszego kontaktu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.