Kobiety trzy razy częściej niż mężczyźni wolą poczekać z seksem z nowym partnerem dłużej niż trzy miesiące.

Amerykański portal randkowy DatingAdvice.com zapytał swoich użytkowników o to, ile czasu potrzebują, by zdecydować się na seks z nowopoznanym partnerem. Między preferencjami kobiet i mężczyzn była duża różnica. Najczęstszą opcją wybieraną przez panie było „dłużej niż trzy miesiące”, podczas gdy mężczyźni chcieliby chodzić do łóżka już w pierwszym miesiącu znajomości.

sex 2Bez pośpiechu

Z seksem najdłużej chcą czekać kobiety w grupie wiekowej od 35 do 44 lat. Poznając kogoś nowego, deklarują, że są gotowe nawiązać cielesną relację dopiero po kilku miesiącach, aby mieć wystarczająco dużo czasu na nawiązanie więzi psychicznej i sprawdzenie, czy mężczyzna nadaje się na partnera. Nastolatki i młode kobiety są w tym względzie bardziej liberalne.

Najszybsi w nawiązywaniu seksualnych relacji z nowymi partnerami są rozwodnicy oraz osoby bardzo wysoko sytuowane, przy czym ta druga grupa w mniejszym stopniu.

sexNie ma reguły

A kiedy jest naprawdę dobry czas, by przenieść relację do sypialni? Na to nie zna odpowiedzi nikt oprócz dwojga zainteresowanych sobą ludzi. Wbrew temu, co twierdzą niektóre pisma kobiece, w tej materii nie ma żadnej reguły. Są długoletnie związki, które zaczęły się od seksu na pierwszej randce, są i takie, w których małżonkowie zdecydowali się na pierwsze zbliżenie dopiero po ślubie. Najlepszy moment jest wtedy, gdy dwoje ludzi czuje, że są gotowi na seks. Jeśli pożądanie idzie w parze z zaufaniem, poczuciem bezpieczeństwa i wzajemnym zainteresowaniem, raczej nie ma na co czekać.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.