Przygodny seks bez prezerwatywy to jak zaproszenie do igraszek waszych wszystkich poprzednich partnerów i ich ewentualnych chorób. Jak mężczyznom udaje się przekonać kobiety, że prezerwatywa nie jest potrzebna?

SEKS

Jedną z najczęstszych przyczyn nieużywania prezerwatywy jest perswazja partnera. Aż 50% kobiet zapytanych w nowym badaniu przeprowadzonym w USA przyznało, iż zdarzyło im się zrezygnować z zabezpieczenia właśnie z tego powodu. Jakich strategii używali mężczyźni, by uniknąć zakładania prezerwatywy?

„Zdrowo, czysto, pewnie”

O, to, jak udaje im się przekonać partnerki do seksu bez zabezpieczenia, naukowcy zapytali panów. Wyniki okazały się zatrważające. Aż 2/3 badanych mężczyzn zadeklarowało, iż przynajmniej raz w życiu odwiodło partnerkę od skorzystania z zabezpieczenia. Co gorsze, niektóre z używanych wymówek i taktyk noszą znamiona wyrachowania i zupełnego braku odpowiedzialności.

Najczęściej mężczyźni mówią, iż „są czyści, więc nie ma powodu używania prezerwatywy”. Kolejna strategia, która działa na kobiety, to zapewnienie ją, iż gra wstępna jest już tak gorąca, że nie należy jej przerywać i lepiej natychmiast przejść do rzeczy. Kolejna na liście tłumaczeń jest teza, iż bez prezerwatywy jemu jest znacznie przyjemniej. Panowie odwołują się również do wzajemnego zaufania oraz zapewnień, iż badali się pod kątem występowania chorób wenerycznych.

Ryzykowna gra

Najbardziej sceptyczni wobec prezerwatyw okazali się w amerykańskich badaniach panowie o niskim poziomie wykształcenia. Sceptykami byli również starsi badani, którzy zapewne nie mieli okazji odkryć, że dostępne obecnie na rynku nowoczesne prezerwatywy są niemal niewyczuwalne.

Warto pamiętać, że prezerwatywa chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też znacząco zmniejsza ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.