Ulubione pozycje seksualne Polaków, częstotliwość stosunków i oczekiwania związane z seksem – zastanawiamy się, jacy jesteśmy w łóżku.

Tekst: Joanna Zaguła

Jak kochają Polacy? Ale nie chodzi nam o to, czy kochają romantycznie i do grobowej deski, ale o to, co lubią w łóżku. Badania Zbigniewa Izdebskiego wskazują na to, że aż 91% z nas jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Ale to wcale nie oznacza, że uprawiamy seks bardzo często. 59% ankietowanych deklarowało ostatni stosunek seksualny w ciągu ostatniego tygodnia, a 16% – w ciągu miesiąca. Podobne powinniśmy myśleć o orgazmie. Zadowolenie z seksu w społeczeństwie jest duże, mimo iż zakończenie go orgazmem zawsze lub prawie zawsze deklaruje 2/3 mężczyzn i dwa razy mniej kobiet. Udane życie erotyczne to wobec tego coś więcej niż intensywne przeżycia i częste stosunki. To na przykład poczucie bliskości i świadomość, że możemy w seksie realizować swoje pragnienia, nie musząc się martwić o ocenę partnera.

W raporcie czytamy także o tym, jakie są ulubione pozycje seksualne Polaków. Nadal najpopularniejsza jest pozycja klasyczna, czyli misjonarska. Natomiast jedynie połowa Polaków przyznaje się do seksu oralnego. Ciekawych danych dostarcza nam też wyszukiwarka Google. Tutaj statystyki dotyczą nie tylko Polaków, choć są zaskakująco zbieżne z naszymi preferencjami. Najczęściej szukamy tam pozycji misjonarskiej, druga na liście jest pozycja na pieska. Potem kolejno pojawiają się odwrócona kowbojka, na jeźdźca, na łyżeczkę i 69.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.