„Na pewno Ci pomogę”, „Tak kochanie, w tym roku razem przygotujemy wszystko do świąt” – co roku słyszymy to samo, jednak w praktyce wszystkie przedświąteczne przygotowania spadają głównie na barki kobiet. Jak przetrwać ten szczególnie trudny okres?

świateczna goraczka 2Społeczno-kulturowe obyczaje panujące w naszym kraju, zrzucają świąteczne przygotowania, a także odpowiedzialność za nie, głownie na kobiety. To, czy potrawy są smaczne, czy dom jest wysprzątany i nawet czy prezenty są zadowalające, w przekonaniu wielu osób, zawsze będzie świadczyło o staraniach czy umiejętnościach kobiety, a nie mężczyzny. Dlatego też przedstawiciele tej mniej pięknej płci często zaniedbują bożonarodzeniowe przygotowania. Ponadto, kobiety w jak najszczerszej intencji starają się, żeby rodzina była zadowolona z wyśmienitego smaku potraw zjedzonych w czystym, przystrojonym świątecznie domu. Chcą też widzieć uśmiech na twarzach najbliższych, gdy otwierają prezenty, perfekcyjnie trafiające w gusta. W ten sposób panie nawet na kilka tygodni przed świętami stają się przymusowymi pracownikami fizycznymi na dwa etaty z minimalną ilością godzin na sen, bolącym kręgosłupem i chronicznym przemęczeniem. Czas na zmiany!

Pamiętaj – mężczyźni są wzrokowcami

Jeśli zobaczą kilka zapisanych kartek z obowiązkami do wykonania, to przekonają się, że do zrobienia jest naprawdę dużo! Wtedy należy powiedzieć im, w jakich czynnościach potrzebujemy ich pomocy. Tutaj ostrożnie dobierajmy obowiązki do umiejętności partnera – jeśli ma dwie lewe ręce lepiej, żeby nie przypalał potraw – narobi nam tylko więcej pracy. Ale już na pewno poradzi sobie z odkurzaniem, pójściem po zakupy czy ubieraniem choinki!

świateczna-goraczkaPostaraj ułatwić sobie życie

Żyjemy w XXI wieku i wykorzystujemy najnowsze technologie na co dzień. Okres przedświąteczny to znakomity czas, aby korzystać z wszelkich udogodnień, pozwalających nam zaoszczędzić czas. Zamiast spędzać godziny w sklepowych kolejkach, zamówmy niezbędne produkty online – same przyjadą do domu. Internet także pomoże nam w wyborze i zakupie prezentów – zamiast przemierzać niekończące się galerie handlowe, można wejść na stronę internetową jak www.superprezenty.pl i wybrać prezent idealny dla wszystkich członków rodziny czy znajomych. I co najważniejsze – kurier przywiezie prezent do domu! W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko czas na dojazd (tuż przed świętami na pewno utknęlibyśmy w korkach) i same zakupy, ale również oszczędzamy zdrowie, nie stresując się brakiem miejsca parkingowego czy tłumem i ściskiem w każdej galerii handlowej przed świętami.

Kobiety pamiętajcie! Nie ma co się przemęczać! Jeżeli będziecie same przygotowywać Święta, będziecie potem zbyt zmęczone, by się nimi cieszyć!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.