Nie odkładaj życia na później!

Największą zmorą stojącą na drodze do realizacji planów i marzeń jesteśmy my sami! Dlaczego? Bo ich realizację odkładamy na później. Aby iść do przodu nie wystarczą dobre chęci, trzeba  działać ! – mówi Jacek Walkiewicz, trener motywacji. 

plan„Często odkładamy życie na później, choć życie jest do przeżycia tylko tu i teraz, a nie później, za kilka lat.  Nikt za nas nie podejmie decyzji – pierwszy, drugi i następne kroki musimy wykonać sami. A jak wiadomo każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Odkładając go stoimy w miejscu i popadamy we frustrację i tzw. „cichą rezygnację”. Tracimy szanse na bycie bohaterem swojego życia” – mówi Jacek Walkiewicz.

Ponad dwie trzecie z nas przyznaje, że zdarza się im odkładać realizację ważnych dla nich rzeczy na później (71%) – wynika z badania Barometr ING „Realizujemy czy snujemy”. Co trzeci (32%) Polak przyznaje, że nie ma w ogóle w zwyczaju planować! Pozostali przyznają, że choć planują ważne dla nich sprawy, to zdarza się im ulegać impulsowi chwili (42%)

zycieIdź własną drogą

„Często boimy się nawet określenia swoich długoterminowych planów i celów do realizacji. Brak zaufania do swoich możliwości sprawia, że snucie zastępuję działanie. Jedni budują motolotnię aby unieść się nad ziemię i poczuć wiatr we włosach, a inni snują plany o lataniu i czekają aż im urosną skrzydła. Zaufaj sobie i bądź gotów zaryzykować. Jak mówi mój nauczyciel biznesu, David Neenan: „Jeśli możesz iść, to również możesz iść własną drogą – dodaje Walkiewicz.

Odkładamy decyzje, bo boimy się zmierzyć z trudnościami, które przyjdzie nam rozwiązać. To największa przeszkoda na drodze do realizacji naszych planów. A przecież całe nasze życie jest świadectwem tego, że dajemy sobie radę!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.