Z pewnością zaliczasz się do któregoś z dwóch typów osobowości. Kim jednak jesteś? Ekstrawertykiem, który wychodzi innym naprzeciw, czy introwertykiem, który odnosi się do ludzi z rezerwą?

osobowosc 1W krajach anglosaskich ekstrawertycy stanowią około dwóch trzecich dorosłych. Ludzie, których określamy tym mianem, zazwyczaj czerpią energię, będąc w towarzystwie innych ludzi. Introwertycy natomiast zazwyczaj czują się najlepiej, kiedy są sami lub zajmują się czymś, co mogą wykonywać samodzielnie. Potrzebują więcej czasu na myślenie – lubią zostawać sam na sam ze swoimi myślami – w związku z czym są na ogół ludźmi pomysłowymi.

osobowosc 3W grupie czy solo?

Ekstrawertycy najczęściej mają wielu znajomych. Uwielbiają czuć się częścią grupy i nawiązywać różne kontakty. Często zapalają się do wielu pomysłów naraz, lecz równie łatwo się do nich zniechęcają. Lubią podejmować natychmiastowe działania i często angażują się w coś, zanim w ogóle zastanowią się, co to jest. Introwertycy natomiast mają niewielu, ale za to bliskich przyjaciół. W pracy zazwyczaj wolą zajmować się projektem, który mogliby nazwać własnym. Choć nie muszą zawsze pracować w pojedynkę, starają się unikać nieustannej współpracy z innymi. Introwertyk może koncentrować się tylko na jednym projekcie lub na jego jednym elemencie przez jakiś czas i będzie z tego zadowolony. Introwertycy lubią też wiedzieć, w co się angażują. Już wiesz, kim jesteś?

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.