Chcecie, by wasz związek stał się jeszcze lepszy w tym roku? Warto w takim razie powziąć kilka postanowień.

 

Po pierwsze: naucz się słuchać

Twój ukochany lub ukochana chcą ci o czymś opowiedzieć, ale ty nie wytrzymujesz i po raz kolejny zamiast cierpliwie wysłuchać, zaczynasz mówić. Pomyśl sobie, jak czujesz się, kiedy ktoś wtrąca się w trakcie twojej wypowiedzi i nie daje ci dokończyć? Bycie uważnym słuchaczem to cenna umiejętność, a szczególnie w relacji dwojga kochających się osób. Spróbuj tym razem wysłuchać do końca tego, co druga strona ma do powiedzenia. Zobaczysz, że to zostanie docenione!

shutterstock_243478906

Po drugie: naucz się doceniać

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się powiedzieć ukochanej osobie o tym, jak bardzo ją doceniasz. Ot tak, bez żadnej specjalnej okazji? Na co dzień łatwo zapomnieć o tym, jak naprawdę jesteśmy szczęśliwi. Dlatego dobrze jest się zastanowić, za co możesz być wdzięczny ukochanej osobie w tym ostatnim roku?

shutterstock_243435364

Po trzecie: naucz się empatii

W sytuacji konfliktowej przeważnie oczekujesz, że druga strona przyzna ci rację? Usilnie skupiasz się na swoich odczuciach i nie zdarzy ci się nawet pomyśleć, co czuje ukochana osoba w tej sytuacji? Pora skończyć z tym egoizmem! Następnym razem, gdy znowu się o coś posprzeczacie, zamilcz na moment i postaw się na miejscu partnera lub partnerki. W ten sposób lepiej zrozumiesz jej lub jego punkt widzenia, a dzięki temu łatwiej wam będzie znaleźć rozwiązanie.

 

Po czwarte: nie bój się szczerości

Zamiast mówić otwarcie o tym, co czujesz, tłamsisz w sobie emocje i zbywasz ukochaną osobę słowami „nieważne” lub „ nic mi nie jest”? To nie wpłynie pozytywnie na waszą relację, dlatego naucz się otwarcie mówić o tym, co czujesz. W końcu masz do czynienia z najbliższą ci osobą! Szczerość i uczciwość to podstawa szczęśliwej relacji.

shutterstock_172363658

Po piąte: nie bój się mówić o tym, czego chcesz

Jeśli chcesz, by inni również cię doceniali, naucz się doceniać siebie! Twoja ukochana osoba jest niezwykle ważna, ale nie zapominaj też o swoich potrzebach. Nie myśl jednak, że inni są w stanie czytać w twoich myślach i zgadną, czego oczekujesz. Dlatego mów o tym otwarcie i nie bój się swoich pragnień!

 

www.edarling.pl

www.edarling.pl/noworoczne-postanowienia  

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.