Dobry związek wymaga uwagi i pielęgnacji w różnych obszarach. Zarówno na płaszczyźnie psychologicznej, jak i tej powiązanej z życiem seksualnym. O jakich punktach warto szczególnie pamiętać, by budować bliskość?

Porady: Radosław Jerzy Utnik, seksuolog i psycholog

 

Nasze mamy i babcie często powtarzały: Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. To prawda, niekiedy lepiej powiedzieć mniej niż pozwolić, aby padły słowa, których możemy potem żałować. Jednak to właśnie szczere rozmowy z drugą połówką pozwalają odkryć potrzeby, oczekiwania, a nawet miłosne pragnienia. Dlaczego by nie spróbować porozmawiać czasem bezwstydnie o… seksie?

 shutterstock_192449156

Dotyk budzi bliskość

Czy wiesz, że dotyk można uznać za jeden z najważniejszych zmysłów? To właśnie on ma moc budowania relacji między dwojgiem kochanków. Podsyca miłosny ogień i ma bezpośredni wpływ tworzenia bliskiej i emocjonalnej więzi z partnerem. W tym przypadku, liczą się także nawet drobne gesty – pocałunek na „do widzenia” czy muśnięcie dłoni podczas wspólnego oglądania filmu. Jak dowodzą wyniki badania Durex RealFeel, aż 96% Polaków uznaje dotyk za sposób na przekazywanie pozytywnych uczuć.

 shutterstock_232063471

Otwórz się na nowe!

Często zapominamy o tym, że każdy związek, oprócz wspólnych planów, potrzebuje również dużej dozy… spontaniczności! To właśnie przyjemne zaskoczenie potrafi podsycić miłosny ogień – nie tylko w sypialni! Jak wynika z badania marki Durex, aż 88% mężczyzn i 77% kobiet ma fantazje seksualne, które pragnie spełnić w zaciszu sypialni. Tymczasem, jedynie 52% Polaków kiedykolwiek przekuło je w rzeczywistość. Może to właśnie ten moment – na rozmowę i znalezienie nowej drogi ku wspólnej satysfakcji?

shutterstock_143677867

Pokazuj, że kochasz

Związek dwojga kochanków przypomina… sportową drużynę. Również w relacji między partnerami najważniejszy jest duch zespołu. Rozmowa, wzajemna bliskość, otwartość na potrzeby to dobre rady, które pozwolą postawić kolejne kroki w drodze do lepszego związku. Najważniejsza w nich jednak jest… regularność i pamięć o nawet najdrobniejszych gestach. Jedna zmiana, może zadziałać jak efekt motyla i doprowadzić do prawdziwego tsunami… w zaciszu sypialni!

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.