Już dziś w sześciu miastach Polski staruje On Art – festiwal kinowy pod chmurką, podczas którego obejrzycie świetne filmy o sztuce.

 

Dziś rozpoczyna się On Art – festiwal kina i sztuki. Ale nie martwcie się, jeśli dzisiaj nie macie czasu. Potrwa aż do 7 września w 6 miastach Polski. W Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu będzie można w jego ramach obejrzeć filmy o sztuce w świetnych lokalizacjach, np. w Królikarni, Łazienkach, krakowskim Mocaku czy wego, Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, Parku Żeromskiego, Muzeum Mocak w Krakowie czy bydgoskim Mózgu. Podczas festiwalu odbędzie się także międzynarodowy konkurs filmów o sztuce, do którego zakwalifikowało się 85 filmów z Europy i USA, a także z Kanady, Brazylii, Libanu, Kolumbii, Turcji czy Tajwanu. Obok nich obejrzycie  filmy fabularne i dokumentalne – wszystkie związane ze sztuką.

Najbardziej cieszy nas to, że to festiwal filmy na świeżym powietrzu – największy tego typu festiwal w Europie Środkowej. Wykorzystuje więc formułę kin letnich – siedzimy na leżakach, wśród zieleni, czasem wśród ciekawych budynków i oglądamy film pod chmurką, ciesząc się dobrą pogodą. O złej organizatorzy informują zawsze na Facebooku :)

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.