Niezwykłe historie, które poruszają każdego. Ludzie, którzy stracili wszystko, a jednak znaleźli siłę, by iść dalej.

Na co dzień nie myślimy o tym, ze w każdej chwili  możemy stracić kogoś bliskiego, zdrowie, sens życia. Ci, który tego doświadczyli, odważyli się opowiedzieć Szymonowi Hołowni o swoim życiu, bólu i nadziei, którą w końcu odnaleźli. Część bohaterów książki jest znana z mediów, jak Maciej Kozłowski, Ewa Komorowska czy Janina Ochojska, inni toczą swoje zmagania z dala od blasku fleszy.  Każda z rozmów była niezwykle intymna, autentyczna, poruszająca. Hołownia odkrywa, jak silny może być człowiek i jak poradzić sobie z cierpieniem. Często prowokuje, pyta o bunt wobec Boga, o to, czy można pogodzić się z takimi doświadczeniami. Odpowiedzi, które słyszy, mogą nas wiele nauczyć.

Książka powstała na podstawie programu Ludzie na walizkach, który Szymon Hołownia prowadzi w Religia.tv

Szymon Hołownia – dziennikarz i publicysta, dyrektor programowy kanału Religia.tv, współpracuje z telewizją TVN, jest felietonistą „Newsweek Polska”. Dwukrotny laureat nagrody „Grand Press” oraz laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. ks bpa Jana Chrapka. Znany jako prowadzący programy Mam talent, Między sklepami oraz Ludzie na walizkach.

3 komentarze
  1. Czytałam tę książkę podczas urlopu, w drodze do Włoch. Znajoma mówiła, a po co sobie humor psujesz…a mnie ta książka tak pozytywnie nastawiała do życia:) Ci ludzie, z którymi rozmawia Szymon pomimo przeciwności losu, okrutnych, niesprawiedliwych doświadczeń mają w sobie taką siłę, taka chęć życia, ze niejeden mógłby im pozazdrościć – naprawdę książka godna polecenia:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.