Smaki Dalekiego Wschodu

Każda azjatycka potrawa to różnorodność składników – miękkie miesza się z chrupiącym, a słodkie z kwaśnym. Lubisz eksperymentować w kuchni? Dzięki ofercie produktów kuchni Dalekiego Wschodu dostępnej w sklepach Lidl od 9 września odkryjesz całkiem nowe smaki.lidl oleje azja

Niezwykle popularną potrawą kuchni chińskiej jest makaron podawany z sosami, warzywami, owocami morza lub mięsem, zazwyczaj podsmażany ze wszystkimi składnikami w woku. W Lidlu kupisz makaron Chow Mein Vitasia z mąki pszennej (1 opak./250g, 2,49 zł), do ugotowania którego potrzeba tylko czterech minut!

Zakochaj się w Indiach

Indie to kolejny przystanek na mapie dalekowschodnich smaków. Potrawy kuchni indyjskiej charakteryzują się intensywnymi aromatami uzyskanymi dzięki bogactwu użytych przypraw. Hitem w ofercie Lidla są gotowe sosy Vitasia, które idealnie komponują się z ryżem i dodatkiem warzyw lub mięs. Do wyboru jest wiele smaków m.in. pomidorowo-śmietanowy sos Tikka Masala, łagodny Korma Curry, pikantny Jalfrezi czy niezwykle aromatyczny, średnioostry sos Balti (1 opak./500g, 4,99 zł).

lidl azja mleczko makaronTrochę do smaku

Kuchnia Dalekiego Wschodu jest nie tylko niezwykle smaczna, ale również zdrowa. Swoje właściwości zawdzięcza m.in. użyciu różnorakich olejów, które przystosowane są do przygotowania potraw zarówno na zimno, jak i na gorąco. Lidl przygotował trzy rodzaje olejów (1 opak./250ml, 7,99zł): arachidowy – polecany do głębokiego smażenia ze względu na wysoką temperaturę dymienia, wok – wyjątkowa mieszanka olejów roślinnych, idealny do podsmażania potraw w woku oraz sezamowy, który dzięki swojemu oryginalnemu smakowi sprawdzi się przy przyrządzaniu sałatek i doprawianiu dań gotowanych.

Mleczko z kokosa

Egzotycznym akcentem w kuchni dalekowschodniej dalekiego Wschodu, a zwłaszcza w tajskiej, jest mleczko kokosowe Vitasia (1 opak./400ml, 3,99 zł), pasujące jako dodatek do sosów i zup oraz jako składnik deserów.

Więcej na www.lidl.pl

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.