Zaproś Święta do domu

Sezonowe zmiany, nawet te niewielkie, dobrze wpływają na samopoczucie. Dlatego z okazji Wielkanocy dobrze jest zaprosić wiosnę do domu. Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi.

swieta 2Co zrobić, aby w domu zagościł świąteczny nastrój? Najpiękniejszą ozdobą są zawsze świeże kwiaty. Wnoszą do wnętrza świeżość, a ich zapach sprawia, że wiosnę czujemy wszystkimi zmysłami. Ważne jest też odpowiednie naczynie do ich przechowywania – stylowy wazon nada wnętrzu charteru.

Dekorując dom warto być konsekwentnym – o wiele lepiej będą prezentować się ozdoby utrzymane w spójnym stylu i jednej tonacji. Kolorami, które kojarzą się z wiosną, są biały, zielony i żółty. Jeśli zdecydujmy się na ich pastelowe wersje, dekoracje nie przytłoczą wnętrza.

Ponieważ o tej porze roku słońce coraz częściej zagląda do domu, warto też ozdobić okna. Najprostszym zabiegiem będzie wymiana osłonek roślin. Taka dekoracja na parapecie jest możliwa nawet w najmniejszym pokoju. Mały zabieg, a wprowadza do wnętrza świąteczny akcent.

swietaNa świątecznym stole

To właśnie wokół stołu gromadzimy się całą rodziną podczas wielkanocnego śniadania. Dlatego też powinna pojawić się na nim odświętna aranżacja. Co jest podstawą dekoracji? Oczywiście obrus i zastawa. Dobrze jest postawić na klasyczną biel, wtedy łatwiej będzie dobrać rozweselające dodatki: świeczniki, figurki, talerze ozdobne na jajka czy świąteczne stroiki.

Świątecznych inspiracji nie trzeba szukać daleko. Wystarczy wybrać się do salonów Empiku. W kolekcji „Pastelowe Święta” znajdziemy m.in.: porcelanowe figurki kurcząt, ptaszków i zajęcy, kubki, filiżanki, ozdobne talerze, latarenki, doniczki, stroiki i gamę kuchennych akcesoriów. Wszystko utrzymane w świeżej, pastelowej kolorystyce.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.