Drewno robi wrażenie

Drewno wykorzystywane do wykańczania wnętrz jest materiałem, które nigdy się nie starzeje, a drewniane podłogi równie dobrze pasują do aranżacji utrzymanych w stylu klasycznym, jak i w nowoczesnym.

drewnoDrewniane podłogi niezależnie od wielkości i stylu pomieszczenia prezentują się po prostu pięknie. Wykonane i położone w profesjonalny sposób mogą stanowić swoiste dzieło sztuki. Ponadto drewniane powierzchnie są przyjazne i wizualnie ocieplają wnętrze, nawet wtedy, gdy jest urządzone w chłodnych barwach. Dzięki nietypowym rozmiarom i kolorom desek można osiągać efekty, których nie da się wykreować przy użyciu paneli czy innych materiałów. Do zacienionych i niskich pomieszczeń pasują jasne i ciepłe klepki (np. z sosny, klonu czy buku). Z kolei podłogi ciemne oraz z drewna egzotycznego najlepiej komponują się w pomieszczeniach dużych i wysokich. W zależności od wielkości i koloru można uzyskiwać też ciekawe wrażenia optyczne. Deski ułożone prostopadle do dłuższej ściany pomieszczenia powiększają je wizualnie, tak samo jak drobniejsze płytki np. mozaika.

Zalety drewna

Argumentem przemawiającym za wyborem drewnianej podłogi jest również duża dostępność tego materiału. W ofercie firm zajmujących się sprzedażą i wykonywaniem drewnianych podłóg są zwykle drewno rodzime i egzotyczne, deszczułki, deski i mozaiki oferowane w rozmaitych kształtach, wielkościach i kolorach. Dodatkową zaletą drewnianych posadzek jest ich naturalne pochodzenie. Dzięki różnorodności usłojenia i kolorystyki elementów, podłogi drewniane wykonane nawet z tego samego materiału są niepowtarzalne.

drewno 2Długowieczność

Oprócz walorów estetycznych, podłogi z drewna charakteryzują się największą solidnością. Ich niewątpliwą zaletą jest długowieczność.

„Drewniana podłoga jest piękna i trwała, nie traci uroku wraz z upływem czasu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji powierzchnia może służyć i wciąż zachwycać nawet przez kilkadziesiąt lat” – tłumaczy Aldona Słapa, Brand Manager marki Domalux.

Drewniana podłoga może być stosowana we wszystkich rodzajach pomieszczeń, nie tylko w salonie, lecz też w kuchni czy łazience.

drewno 3Dla zdrowia

Dzięki temu, że podłoga jest wykonana z naturalnego materiału można poddawać ją renowacji. Wbrew opiniom entuzjastów drewna, że stara podłoga, ze śladami użytkowania, ma większy urok od nowej, renowacja ma też swoje plusy.

„Poddając podłogę renowacji, czyli odświeżając strukturę powierzchni desek, można dokonać na przykład zmiany jej koloru. Poza tym usunięcie wierzchniej warstwy pozwala na zredukowanie śladów użytkowania, co nie jest możliwe w przypadku podłóg z tworzyw sztucznych – uzupełnia Aldona Słapa.

Drewniane podłogi pozwalają we wnętrzach zachować zdrowy i przyjazny mikroklimat. Regulują poziom wilgotności i pochłaniają dźwięk, dzięki czemu korzystnie wpływają na akustykę pomieszczeń. Ponadto izolują termicznie i są polecane alergikom, ponieważ drewniana podłoga jonizuje powietrze, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.