Minimalistyczne wnętrza zyskują coraz więcej zwolenników. Nie oznacza to jednak, że musi być w nich nudno i monochromatyczne

04

Punktem wyjścia minimalistycznej aranżacji w domu zaprojektowanym przez pracownię architektoniczną 81.WAW.PL. było rozplanowanie pomieszczeń na planie litery „L”. Każde z ramion litery pełni inne funkcje. Jedno służy do komunikacji w domu – zlokalizowano tam schody oraz wnękę z głównym wejściem. Na końcu znajduje się z kolei wejście do garażu. Na długości tej części zaplanowano także łazienkę gościnną oraz pomieszczenie techniczne. Drugie ramie to strefa dzienna domu – kuchnia, jadalnia oraz salon.

 

Strefa dzienna

02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Część komunikacyjna domu została urządzona w odcieniach szarości. Jednak bezpośrednio z szarych przestrzeni roboczych, przechodzi się do jasnej, ocieplonej drewnem strefy dziennej. Główne wejście umieszczono we wnęce. Na jej jednej stronie znajduje się obszerne lustro, na drugiej zaś schowano szafy. Kolejna wnęka to kuchnia, która została oddzielona od jadalni wyspą z płytą ceramiczną. Trzecia wnęka została przeznaczona na niecodzienne pomieszczenie – pokój kominkowy do czytania.

 

Beton i żółte akcenty

01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salon został umieszczony w drugim ramieniu litery „L”. Jego głównym punktem jest modułowa kanapa. Całość podkreśla ściana z betonu, w której zamontowano biały regał. W oknie zaaranżowano też, analogicznie do pokoju kominkowego, siedzisko, w całości tapicerowane w kolorze szarym. Minimalistyczne wnętrze zostało ocieplone żółtymi akcentami w postaci poduszek, obić krzeseł oraz lampy. Oświetlenie całego parteru jest bardzo nietypowe – zastosowano lampy umieszczone na drutach. Zaaranżowano je w zaplanowanym nieładzie, który „spina” cały parter i łamie minimalistyczne wnętrze.

 

Łazienka w zieleni

08

 

Łazienka główna to kolejne zaskoczenie. Podłogę oraz sufit podkreślono zielonym kolorem. Posadzka została wykonana z wylewki żywicznej, dzięki czemu uzyskano jednolitą powierzchnię. Głównym elementem jest wanna, umieszczona w centralnym miejscu, nad szerokim oknem. Po prawej stronie wanny zlokalizowano umywalkę, a po lewej szafkę z półkami. Zieloną komunikację z jednej strony kończy lustro umieszczone na całej szerokości ściany, zaś vis-a-vis znajduje się połączenie z garderobą.

 

Tylko jeden mebel

10

Główna sypialnia rodziców to zwieńczenie minimalistycznej koncepcji aranżacji całego wnętrza. Znajduje się tam jeden mebel – łóżko, które jest drewnianą rzeźbą wstawioną do szarego wnętrza. Całość wykończona została naturalnym dębowym fornirem.

Minimalistyczne wnętrze dzięki subtelnym elementom dekoracyjnym stało się przyjazne i zyskało przytulny charakter.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.