Regifting, to popularny w Stanach Zjednoczonych oraz Europie trend, który nie tylko pozwala na oszczędność, ale również jest przyjazny środowisku. Dostałaś nietrafiony prezent? Regifting jest da ciebie!

regifting 2Regifting jest mądrym rozwiązaniem dla tych, którzy zostali obdarowani niedoskonałymi podarunkami. Badania TNS dla eBay dowiodły, że Polacy średnio w ubiegłym roku otrzymali jeden nietrafiony prezent, a kupno prezentów wcale nie jest prostym zadaniem. 29%  z badanej grupy 1059 osób uważa, że prezenty dla dzieci są najłatwiejsze do zrealizowania, a 27% wskazało partnerów, jako osoby, którym najtrudniej jest kupić podarunek. Co ciekawe, 16% respondentów wskazało wycieczkę, jako najbardziej pożądany prezent, ale tylko 1% spodziewało się znaleźć taki podarunek pod choinką. 17% respondentów wskazało skarpetki i bieliznę, jako najmniej pożądany prezent, ale 9% uważa, że właśnie tym zostaną obdarowani.

Zatrzymać czy oddać?

Polacy wyceniają zeszłoroczne nietrafione prezenty, jakie otrzymali, na kwotę 149,72 zł, co stanowi niemal 1/3 ogólnego budżetu przeznaczonego na prezenty. Większość (37%) respondentów zakłada, że nieudane prezenty zatrzyma, 10% sprzeda, a 17% przekaże je innej osobie. Jak to jednak zrobić z głową? Zachowując zasady dobrej sprzedaży! Warto więc:

– starannie zapakować przedmiot

– zaznaczyć, że przedmiot jest świątecznym prezentem

– podać pierwotną cenę produktu oraz podkreślić, jaka obowiązuje zniżka

– zadbać o atrakcyjne zdjęcie

– podać jak najwięcej szczegółów dotyczących przedmiotu.

A na koniec wystawić przedmiot do sprzedaży. Powodzenia!

www.ebay.pl

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.