Święta tuż, tuż. Niektóre z nas pochłonięte przez codzienne rutynowe obowiązki nie miały jeszcze czasu na kupienie prezentów świątecznych. Nie szkodzi. W oryginalne upominki zaopatrzysz się podczas grudniowych targów organizowanych w Warszawie.

Tekst: Joanna Keler

Z pewnością znajdziesz dla siebie miejsce, które stresującą pogoń za gwiazdkowymi zakupami zamieni w moment atrakcji i inspiracji.

shutterstock_306606233

Orientalny Bazar Świąteczny

5. grudnia 10.00-20.00, Muzeum Azji i Pacyfiku

Znajdziesz tutaj biżuterię i wiele pięknych tkanin oraz przedmiotów dekoracyjnych pochodzących z krajów takich jak Japonia, Tajlandia, czy Palestyna. Kupując produkty spożywcze, przyprawy oraz herbaty doświadczysz smaków i zapachów Orientu w mroźne, zimowe wieczory.

Targi Plakatu

5. grudnia, 10.00-18.00

Świetna okazja, by zostać właścicielem niezwykłych plakatów, grafik i wielkoformatowych  ilustracji – prezent, który nada charakter pomieszczeniu w twoim domu lub w biurze. Ponadto znajdziesz tu wyjątkowe przedmioty codziennego użytku zrobione z papieru.

Targi Designu WZORY

6. grudnia, 11.00-20:00, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Spotkanie z designem – meble, ceramika, oświetlenie, zabawki, wyroby papiernicze. Wyjątkowe rzeczy, ręcznie wykonane przez najwyższej klasy rzemieślników. Poza tym, że na WZORACH będziesz miała możliwość wykonania prezentu własnoręcznie, w ramach targów odbędą się także warsztaty „Wióry lecą – stolarka dla kobiet”, na których nauczysz się rozpoznawać różne gatunki pachnącego drewna oraz dowiesz się, jak posługiwać się heblem i dłutem.

shutterstock_331559666

Targ Monopolowy

12.-13. grudnia, BABKA do wynajęcia

Świetna okazja dla miłośników alkoholi – cydry, nalewki, wina, wódki i wiele innych trunków, będących czystą rozkoszą dla podniebienia.

Targi Prezentów Artystycznych

12. grudnia, 12.00-18.00, DZIKA Strona WISŁY

Szukasz unikatowego, ręcznie wykonanego prezentu, ale nie masz czasu, aby zrobić go samodzielnie? Odwiedź Targi Prezentów Artystycznych, a będziesz miała gwarancję, że twój zakup nie został stworzony fabrycznie, ale z pasją i zaangażowaniem.

Bazarch

13. grudnia 11.00-19.00, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Podczas tego wydarzenia możesz nabyć przedmioty, takie jak książki czy gry o tematyce miejskiej, varsavianistycznej i architektonicznej. Każdy miłośnik miasta znajdzie tutaj coś dla siebie.

Market Świąteczny i Targ Prezentowy

14.-23. grudnia, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Jeśli stawiasz na swojskość, to właśnie tutaj kupisz jadalne produkty od lokalnych producentów oraz znajdziesz wysokiej jakości polski design i gadżety od polskich projektantów.

shutterstock_326737427

Mustache Yard Sale

19.-20. grudnia, Pałac Kultury i Nauki

Ponad 400 wystawców z całej Polski, wśród których znajdą się marki takie jak ALOHA FROM DEER, LOCAL HEROES, Letter Bag czy Yeah Bunny. Dla najmłodszych planowane są warsztaty w ramach Ambasady Tolerancji prowadzone przez ośmioletnią Sami z Surinamu.

Pamiętajmy jednak, żeby nie kupować innym prezentów, które same chciałybyśmy dostać. Zastanówmy się wcześniej, co wiemy o obdarowywanej osobie i jaki jest jej krąg zainteresowań. Pomyślmy o przedmiotach, które nie tylko sprawią komuś chwilową radość, po czym zostaną odłożone na półkę, ale będą praktyczne – bowiem takie upominki ceni się najbardziej.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.