Zastanawiasz się, czy ćwicząc na siłowni można zrezygnować całkowicie z białka zwierzęcego? Planujesz przejść na weganizm lub wegetarianizm, ale nie wiesz, czy nie straci na tym twoja masa mięśniowa? Jeśli nie chcesz utracić efektów swojej pracy na treningach, sprawdź, jak wygląda budowanie tkanki mięśniowej bez produktów pochodzenia zwierzęcego.

masa mięśniowa - jak ją zbudować na diecie wege

Niewiele osób wie, że rozbudowa masy mięśniowej jest możliwa nie tylko podczas stosowania diety wysokobiałkowej oraz suplementów odzwierzęcych. Wystarczy, że sprawdzisz 5 najlepszych białek dla wegan, a przekonasz się, że istnieje opcja budowania tkanki mięśniowej bez konieczności spożywania mięsa. Oczywiście podstawą do osiągnięcia zamierzonych efektów i zwiększenia objętość masy mięśniowej ciała jest stosowanie odpowiednio bilansowej diety bogatej w białka i uzupełnienie jej suplementacją. W dzisiejszych czasach masz jednak opcję połączenia weganizmu wraz ze sprawnym rozwojem masy ciała.

Białka zwierzęce i roślinne a masa mięśniowa ciała – o co tu chodzi?

Każda osoba, która kiedykolwiek była na diecie mięsnej wie, że ma ona pewną przewagę przy budowaniu masy mięśniowej nad dietą wegetariańską lub wegańską. Na szczęście sportowcy, którzy wybrali taką formę odżywiania, również mogą skutecznie dbać o swoje ciało. Ważne jest to, aby dostarczać do organizmu niezbędne składniki odżywcze. Ponieważ produkty zwierzęce zawierają ogromne pokłady białka, trzeba je czymś zastąpić. W tym celu wykorzystuj rośliny strączkowe, zboża, orzechy oraz pestki np. dyni. To niezbędne produkty, które pozwolą ci dostarczyć do organizmu odpowiednie ilości białka mające znaczenie nie tylko dla mięśni, ale i zdrowia.

Budowanie masy mięśniowej bez mięsa a odżywki białkowe

W sklepach z odżywkami dla sportowców znajdziesz obecnie co najmniej kilka propozycji odżywek białkowych, które są w 100% naturalnego pochodzenia. Oznacza to, iż nie zawierają w sobie składników odzwierzęcych, a więc weganie oraz wegetarianie mogą ich swobodnie używać podczas zmagań o zbudowanie masy mięśniowej. Musisz pamiętać, że stosowanie odżywek to nie wszystko. Liczy się też zdrowa i zbilansowana dieta oraz odpowiednia dawka aktywności fizycznej na co dzień. Najpopularniejsze odmiany białka w formie suplementów to te sojowe, ryżowe oraz mieszanki kilku rodzajów białek roślinnych w jednym.

Zawsze wybieraj tylko sprawdzone odżywki białkowe pochodzenia roślinnego, które można stosować jako uzupełnienie zbilansowanej diety sportowca. Jeśli jako weganin lub wegetarianin nie jesteś w stanie dostarczyć do organizmu odpowiednich ilości białka poprzez pożywienie, zainwestuj w profesjonalne i sprawdzone odżywki białkowe. Budowanie masy mięśniowej w krótkim czasie bez białka zwierzęcego jest o wiele bardziej wymagające, ale możliwe. Jeśli już zdecydujesz się na taką formę suplementacji, pamiętaj o konieczności różnicowania posiłków wegetariańskich i wegańskich, aby uzupełniać skutecznie niedobory witaminowe w organizmie.

 

Materiał partnera 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.