Jeśli macie ochotę trochę poszaleć, ale nie tyle, żeby rodzina was nie poznała, propozycją dla was jest subtelna zabawa modą. Z pomocą fajnych akcesoriów.

Tekst: Joanna Zaguła

W tym zabawowym tygodniu proponujemy trochę żonglerki modą. Niektórym może się wydawać, że to taka rozrywka dla elit. Założę sobie garnitur Fendi do trampek albo sukienkę Diora do starej jeansowej katany. Ale, moim zdaniem,  zabawa modą to przede wszystkim luz. Nie zawsze musimy wtapiać się w tło i wyglądać tak, jak się powinno. Czyli nudno. Nawet na biznesowym spotkaniu możecie się pojawić z (modną ostatnio) apaszką zawiązaną we włosach albo założyć do garnituru kolorowe buty. Tak, to mogą być tylko dodatki. Nie każdy ma odwagę Carrie Bredshaw i pieniądze Katy Perry. Nie każdy z resztą ma ochotę na ubieranie się w tiulowe halki, farbowanie włosów na krzykliwe kolory czy swetry w szalone wzory. Dlatego poszalejcie trochę z akcesoriami.

Fascynator od Kasi Girtler

Coś na głowę

Latem może to być chustka a’la Brigitte Bardot albo słomkowy kapelusz jak u gondoliera. Jeśli jednak szykuje się wam jakieś duże wyjście, a nie macie ochoty wbijać się w szaloną sukienkę, nawet mała czarna zyska na połączeniu ze stroikiem na głowę (fascynatorem). Jest niewielki, wygodny i sprawi, że wyróżnicie się z tłumu. Na przykład taki od Kasi Girtler (U modystki).

Kowbojki Amore Shoes

Buty

Nie koniecznie tylko szpilki w panterkę (chociaż czemu nie!). Ale, jeśli chcecie zaszaleć na co dzień, załóżcie po prostu coś kolorowego. Bo zatrważająca większość z nas nosi buty w cichych i spokojnych beżach i czerniach. Najpiękniejszą propozycją są czerwone kowbojki do Amore Shoes. Z zestawu „jasne jeansy i biała koszula” zrobią coś nieoczekiwanego.

Kolczyki ANNA + NINA, Lui Store

Kolczyki

Dla tych najbardziej zabawowych duże i złote. Najlepiej koła. Ale dla każdego, kto nie jest Eryką Badu, M.I.A. czy Beyonce, polskie firmy mają sporo opozycji. Motywy zwierzęce, roślinne i trochę kolorowych kamieni – rozświetlą czarny garnitur. My wybieramy wiszące rybki ANNA + NINA z Lui Store.

Naszywki Hafna Haft

Naszywki

Nie musicie od razu być punkówami i naszywać sobie na ramoneskę antyglobalistycznych haseł (choć to nie zaszkodzi). W Internecie znajdziecie mnóstwo przeuroczych naszywek, które rozweselą każde ubranie. Nie musicie nawet ich przyszywać. Przycinane na agrafkę mogą służyć w różnych okazjach. Zobaczcie jakie słodkie pszczółki można kupić w sklepie Hafna Haft.

plecak by insomnia

Plecaki i torebki

Tu macie spore pole do popisu. Kolorowe, nawet lakierowane torebki to zdrowa porcja kiczu, która doda wam trochę zabawowego charakteru. Ale my polecamy plecaki. Już samo to, by zamienić torebkę na plecaczek jest ciekawą odmianą. Ale jeśli ten plecak będzie w kwiatki, jak ten z by Insomnia, to w ogóle fantastycznie!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.