Natura SibericaNie bez przyczyny mówi się, że podróże kształcą. Na świecie czeka na nas mnóstwo wspaniałych miejsc, kultur, ludzi i inspiracji. Marka Natura Siberica jest niezwykle bliska tej filozofii.

Najdziksze i najbardziej tajemnicze regiony skrywają najcenniejsze skarby Ziemi, a ich mieszkańcy niezwykle cenną wiedzę o urodowych recepturach i pielęgnacji. Takim miejscem jest Tuva – najbardziej tajemniczy region Rosji położony na jej południowym krańcu, pomiędzy Ałtajem, Buratią, Mongolią i Chinami. Jego terytorium składa się z 5 naturalnych stref – od pustyni aż po tundrę. Wielbłądy spotykają się z tu północnymi reniferami, a rośliny i kwiaty rosną w nieskazitelnie czystym środowisku. Tuwiańczycy wierzą, że każde jezioro, każda rzeka, góra czy drzewo ma swojego ducha, z którym należy nawiązać więź i okazać wdzięczność. Pełen szacunku stosunek do natury oraz poczucie bycia integralną częścią otaczającego krajobrazu to cechy świata Tuwiańczyków i jednocześnie gwarancja zachowania siły i piękna tych magicznych miejsc.

Nowa linia kosmetyków Tuva Siberica

Wszystkie formuły produktów wchodzących w skład nowej linii kosmetyków Tuva Siberica stworzone zostały na bazie dziko rosnących oraz ekologicznych ekstraktów z roślin pochodzących z farm w okolicach miasta Kyzyl w Republice Tuva. Każdy produkt zawiera minimum 20 ekstraktów i olejów roślinnych stosowanych w tradycyjnej medycynie wschodu. Wykorzystane w nich zioła są zbierane ręcznie i suszone w ekologicznych warunkach, które pozwalają zachować ich terapeutyczną moc. Wszystkie kosmetyki wolne są od substancji drażniących takich jak SLES, GMO, parabeny, PEG i oleje mineralne.

Wśród skarbów Tuvy jest ponad 430 jezior, w tym 13 słynących z błota o leczniczych właściwościach, które wykorzystane zostały w recepturach kosmetyków wchodzących w skład linii. Przykładem może być tu modelujący bio-peeling do ciała Black Mud. Zastosowane w nim błoto ze słonego jeziora dus-hol posiada silne właściwości przeciwzapalne, poprawia napięcie skóry i wspomaga modelowanie sylwetki. Na skuteczność kosmetyku wpływ mają również jagody jałowca, które możemy zobaczyć od razu po odkręceniu słoika z peelingiem. Zawierają onewęglowodany, kwasy organiczne, witaminy, minerały oraz olejki eteryczne, które odżywiają i zmiękczają skórę, dzięki czemu cały kosmetyk działa odmładzająco i ściągająco.

Innym naturalnym skarbem jest pochodzące z regionu Tuvy mleko jaka. Jest to niezwykle bogate źródło witamin i aminokwasów. Mleko to jest prawie dwukrotnie tłustsze od krowiego, dzięki czemu, intensywnie odżywia m. in. cebulki włosów, zwiększając elastyczność i nadając włosom zdrowy połysk. Dlatego też składnik ten stał się podstawą produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów osłabionych, zniszczonych i wypadających. Działanie mleka jaka wspomaga w nich herbata mongolska, która dzięki wysokiej zawartości witaminy C, katechin i kofeiny hamuje wypadanie włosów nadając im naturalną miękkość i blask.

W skład całej linii wchodzą naturalne produkty przeznaczone do pielęgnacji ciała, takie jak: peeling, balsam, żel pod prysznic, krem do ciała i rąk, oraz włosów, czyli: szampony, maski, balsam do włosów oraz odżywka.

www.naturasiberica.com.pl

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.