Przedłużanie rzęs wiąże się z separacją delikatnych włosków, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo zabiegu i jest ułatwieniem dla profesjonalnej stylistki. Zastosowanie specjalnych płatków bądź taśmy do rzęs zapobiega sklejeniu się kępek z dolnymi włoskami. Umożliwia także dostrzeżenie nawet najmniejszych i najjaśniejszych rzęs, decydując o precyzji i dokładności zabiegu.

przedłużanie rzęs

Taśma do rzęs – którą wybrać?

Asortyment akcesoriów do zabiegów przedłużania i zagęszczania rzęs jest imponujący. Widać to nie tylko na przykładzie szerokiego asortymentu kępek, ale również taśm do rzęs. Dzięki tak olbrzymiej ofercie dopasowanie produktów zapewniających bezpieczeństwo oraz komfort zabiegu nie jest niczym skomplikowanym. Wśród akcesoriów do rzęs od wielu lat dużą popularnością cieszą się papierowe taśmy do rzęs. Dzieje się tak z wielu powodów. Są miękkie i pozbawione lateksu, a co za tym idzie, zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej u klientki. Do tego nie nastręczają trudności w aplikacji, a ich przystępna cena zakupu nie powoduje dużego obciążenia dla salonu. Papierowa taśma do rzęs to bezpieczeństwo i ekonomia w jednym!

Alternatywą są taśmy perforowane. Ich mikroporowata struktura nie tylko zezwala na komfortowe odrywanie potrzebnych fragmentów taśmy (bez konieczności cięcia), ale również umożliwia skórze oddychać. Pozostaje na miejscu przez cały czas trwania zabiegu, eliminując ryzyko przypadkowego przemieszczania się.

Do wyboru jest także silikonowa taśma do rzęs. Miękka, delikatna i co najważniejsze – antyalergiczna. Nie wywołuje podrażnień u klientki ani bólu podczas ściągania. Stanowi doskonały zamiennik dla pań wykazujących nadwrażliwość na kolagen i hydrożel. Idealnie sprawdza się podczas separowania dolnych rzęs, a także do podciągania powiek czy stabilizowania płatków kosmetycznych, aby nie przemieszczały się w trakcie wykonywania zabiegu.

Ostatni rodzaj stanowi piankowa taśma do rzęs. Okazuje się niezastąpiona w momencie, kiedy klientka nie może mieć aplikowanych płatków. Nie pęcznieje, nie nasiąka łzami, ani nie powoduje dyskomfortu podczas zabiegu. Można ją idealnie wyprofilować do kształtu oka.

Przedłużanie rzęs, a płatki. Stosować, czy nie?

Nie tylko taśmy do rzęs są wykorzystywane przez stylistki. W wielu gabinetach kosmetycznych czołowe miejsce zajmują płatki hydrożelowe. Ultra cienkie, dobrze wyprofilowane i umożliwiające precyzyjne oddzielenie dolnych włosków. A do tego delikatne, elastyczne i dodatkowo nawilżające delikatną skórę wokół oczu.

3 komentarze
  1. Jeśli szukacie czym przedłużać rzęsy, sprawdźcie ofertę Lena Lashes. Znajdziecie tam masę pięknych rzęs!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.