Prawda i iluzja

Osierocona dziewczyna zaczyna poznawać fascynującą historię swojego rodu i odkrywa, że rzeczywistość jest dużo bardziej wielowymiarowa niż się jej wcześniej zdawało.

Tekst: Sylwia Skorstad

Dla nastoletniej Genevieve Flannery objazdowy cyrk jest domem, a trupa artystów rodziną. Dziewczyna uwielbia atmosferę tego miejsca, a także swoją pracę podniebnej akrobatki, którą wykonuje wspólnie z matką, Dalią. Mało kto wie, że obie mają niezwykłe talenty i to nie tylko gimnastyczne. Matka potrafi przywrócić do życia zaniedbane rośliny, zaś córka może leczyć obrażenia zwierząt oraz ludzi.

Pewnego dnia w cyrku dochodzi do tajemniczego wypadku. Dalia ginie podczas swojego popisowego numeru, gdy coś niewidocznego gołym okiem zakłóca jej koncentrację. Córce zostawia w spadku tylko pełen zagadek list.

Sama, lecz nie samotna

„Prawda i iluzja” to powieść przeznaczona dla „młodych dorosłych”, czyli czytelników nastoletnich, ale nie tylko. Może się spodobać każdej osobie młodej duchem. Dużo w niej tajemnic, dziwnych zdarzeń, postaci nie z tego świata, przeczuć i fantazji. W istocie jest to jednak książka o przyjaźni, odpowiedzialności i swoim miejscu w świecie.

Chodź Genevieve zostaje na świecie sama, nie jest samotna. Ma nie tylko wiernych przyjaciół z cyrku, ale też opiekuńcze duchy z przeszłości, które prowadzą ją na właściwe tory do poznania rodzinnych sekretów. Dziewczyna posiada to, o czym każdy z nas po cichu marzy – długą i fascynującą rodzinną tradycję. Z czasem zyskuje dzięki temu poczucie misji i przekonanie, że ma silne, dające poczucie bezpieczeństwa korzenie.

Ciąg dalszy nastąpi

Jennifer Sommersby planuje następną powieść z cyklu o Genevieve Flannery na początek roku 2019. W wywiadzie udzielonym blogerce Jennifer Mary G. powiedziała, że wyrobiła sobie schemat szybkiego wychodzenia ze wszystkich kryzysów twórczych. Kiedy zdarza się jej, że powieść zaczyna żyć własnym życiem i tym samym odbiegać od wyznaczonego wcześniej planu, to przestaje pisać i… idzie na siłownię. Po kilku godzinach treningu jest gotowa do zmierzenia się z opowiadaną historią na nowo.

„Prawda i iluzja”, Jennifer Sommersby, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.