Twoja skóra bardzo łatwo ulega podrażnieniom, ma skłonności do alergii, a każda zmiana pogody odbija się na jej wyglądzie? Wielce prawdopodobne, że jesteś właścicielką cery wrażliwej, która wymaga szczególnej pielęgnacji.

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej to nie lada wyzwanie. Charakteryzuje się ona bardzo dużą skłonnością do podrażnień oraz niemal natychmiastowymi i często silnymi reakcjami na czynniki zewnętrzne. Negatywny wpływ może mieć na nią, oprócz warunków atmosferycznych, np. twarda woda, nadmierne pocieranie, czy źle dobrane kosmetyki. Tego powinniśmy unikać, a co ze wskazaniami?

Do demakijażu używajmy zawsze delikatnych płynów micelarnych. Kremy na dzień powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne (najlepiej te fizyczne, które nie wnikają w skórę), nawilżać, a zimą i jesienią dodatkowo chronić przed wiatrem i mrozem. Produkt nakładany na noc powinien wzmacniać funkcje bariery naskórkowej, skutecznie regenerować i łagodzić skórę.

Zrezygnuj z niezdrowych nawyków

Palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, stres, czy zanieczyszczenie powietrza – to wszystko może odbijać się na wyglądzie skóry. Mieszkając w mieście, raczej nie będziemy mogli oddychać tylko świeżym powietrzem, a pracując w wymagającym zawodzie nie unikniemy nerwowych sytuacji, ale na pewno każdy z nas jest w stanie zmienić chociaż częściowo swój styl życia. Dobrym początkiem może być, np. rzucenie papierosów – wyjdzie nam to nie tylko na zdrowie, ale uwolni skórę od nadmiernej ilości toksyn i ograniczy jej wysuszenie. Dobrym pomysłem będzie zmiana diety na bogatą w ryby, warzywa i owoce, które pomogą wzmocnić skórę.

Zaufaj profesjonaliście

Chociaż pierwszym skojarzeniem z pielęgnacją bardzo wymagającej cery mogą być profesjonalne zabiegi, niestety w tym wypadku ich lista jest mocno ograniczona. Właścicielki skóry wrażliwej powinny zapomnieć o jej mechanicznym oczyszczaniu, stosowaniu kwasów, czy retinolu. Procedury te mogą niepotrzebnie podrażnić skórę i w rezultacie jeszcze bardziej pogorszyć jej stan. Osobom z wrażliwą cerą z reguły poleca się mniej inwazyjne zabiegi, jak peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja. Niestety w niektórych przypadkach nawet one mogą prowadzić do podrażnień lub nie dawać oczekiwanego rezultatu. Alternatywą dla tych technik oczyszczających jest HydraFacial – hydradermabrazja, która łączy hydropeeling  próżniowy z  aplikacją substancji aktywnych, zawierających przeciwutleniacze oraz składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne.  „HydraFacial zapewnia efekt silnej eksfoliacji, ale nie podrażnia, ponieważ w procesie oczyszczania nie są stosowanie kryształy diamentowe złuszczające powierzchnię skóry” – wyjaśnia Agata Nowak kosmetolog Spa Land. Dzięki zastosowaniu opatentowanych jednorazowych końcówek, cała procedura charakteryzuje się wysokim poziomem antyseptyki oraz sprawia, że proces eksfoliacji jest łagodny i delikatny. „Zaletą tej technologii jest też możliwość regulacji poziomu zasysania próżniowego, czyli najważniejszego parametru wpływającego na skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu” – dodaje kosmetolog. Pozwala to na wykonanie go u osób ze skórą wrażliwą i skłonną do poczerwienień.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.