Bawełniana, lniana, wzorzysta, jednokolorowa, haftowana… Coraz rzadziej biała, częściej zielona, czerwona, szara, w kratkę albo motywy roślinne. Czasami pasuje kolorem do ścian, czasami do pory roku, a jeszcze częściej po prostu do nastroju. Piękna pościel poprawia nie tylko klimat w sypialni, ale też humor.

Tekst: Antonina Majewska, zdjęcia: materiały prasowe 

pościelPościel White pocket

Na początek kilka praktycznych rad. Pościel powinno się zmieniać przynajmniej raz w miesiącu, a najlepiej co dwa tygodnie. Kiedy łóżko jest dla nas miejscem pracy, śpią w nim zwierzęta, zdarza nam się jadać w nim posiłki, jesteśmy chorzy albo mamy alergię, pierzmy pościel co 7 dni.

Pościel bawełnianą pierzemy w 40 stopniach, satynową i flanelową podobnie, lnianą w 60 stopniach (osobno pierzemy pościel kolorową i białą). Tę wzorzystą wywijamy wcześniej na lewą stronę (wzory nie tracą wówczas koloru), do prania białej do proszku możemy dodać odrobinę sody oczyszczonej zamiast wybielacza (lepsza dla pościeli i zdrowsza dla środowiska). Prasowanie? Ma sens, choć nie znam nikogo poza moją mamą, kto uważałby to zajęcie za przyjemne. Wysoka temperatura pomaga się jednak rozprawić z roztoczami i alergenami, a poza tym sprawia, że pościel wygląda estetycznie i po prostu przyjemniej się pod nią śpi. Pościel we wzorki najlepiej prasować na lewej stronie.

Pościel powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (bieliźniarce, szafie), wyprasowaną i starannie złożoną, najlepiej w towarzystwie woreczka z lawendą. Zapach odstrasza mole i dość długo się utrzymuje, zapewniając relaksujący sen.

A jaką pościel wybrać? Taką, która wam się podoba. W dzisiejszych czasach to doskonała przesłanka do praktycznych zakupów, które jednocześnie poprawiają nastrój. Przy okazji można wesprzeć kilka polskich firm.

pościel Mumla

Pościel Mumla 

Mumla

Karolina, Asia, Ania i Magda. Stworzyły Mumlę, podchodząc do tematu pościeli z entuzjazmem i swobodą, z poczuciem radości z przebywania z bliskimi w ładnym otoczeniu. Precyzyjnie, z dbałością o dobór materiału (wysokogatunkowa bawełna). Nie ma w kolekcji Mumli masowych wzorów, choć łatwo dobrać pościel zgodną ze swoimi upodobaniami. W sklepie Mumli pościel pogrupowano według linii: basic, czarno-białej, minimalistycznej, abstrakcyjnej, w motywy zwierzęce czy roślinne. Jest też „klasyka gatunku”, są pościele dla dzieci i te z linii ekskluzywnych. Do tego świece, poduszki, koce, ręczniki… Większość zachwycająca! I te kolory….

Pościel White pocket

White pocket

„Uwielbiam rzeczy zaskakujące, kolorowe i jedyne w swoim rodzaju. Szukając pościeli dla siebie, odkryłam, że wzornictwo jest bardzo powtarzalne i nie mogę znaleźć niczego wyjątkowego. Tak powstało White pocket, w którym tworzymy produkty, dzięki którym możesz zmienić swoją domową przestrzeń i wyrazić siebie” – pisze o swojej marce Roma Kowalska.

White pocket ujęło nas redakcyjnie wzorami, które powstają we współpracy z ilustratorami i grafikami. Każdy z nich jest najpierw ręcznie malowany na papierze, następnie przenoszony do komputera i na koniec drukowany na materiale. Świetnie, że marka szyje z tkanin i dzianin posiadających certyfikat Oeko-tex (znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych) i współpracuje z lokalnymi szwalniami i zakładami krawieckimi. A najpiękniejsza w White pocket jest chęć i umiejętność dzielenia się. 1% ze sprzedaży każdego produktu przekazują na konto Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, które remontuje pokoje dzieciom z rodzin najuboższych.

Pościel Poel

POEL

„Tworzę pościel. Ręcznie malowaną, miękką i trwałą. Nietuzinkową, ale prostą. Taką, w której naprawdę dobrze się śpi. Pościel nie wydaje się rzeczą skomplikowaną, ale jej produkcja w Polsce to ogromne wyzwanie. Przez rok szukałam idealnych tkanin, szwalni i farbiarni. Setki rozmów, dziesiątki prób i tony pokładów cierpliwości sprawiły, że się udało. Wypracowałam produkt, z którego mogę być dumna – w 100% polski, stworzony w dobrych warunkach, z miłością i dbałością o najmniejszy detal” – pisze o swojej marce Marta Sobczak, właścicielka Poel.

Jej pościel wyróżnia się nie tylko jakością i autorskimi wzorami, ale również przejrzystością cen i dokładnymi opisami produktu (m.in.: tkanina, nadruk, zapięcie i krój, bezpieczeństwo, produkcja, pudełko…). W Poel kupuje się świadomie, a przy okazji wspiera inicjatywy społeczne. Co najmniej 1% ze sprzedaży produktów jest przekazywany fundacji Słonie na Balkonie, pomagającej dzieciom cierpiącym na depresję. 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.