Czy można wyobrazić sobie urlopowe wyjazdy lub choćby poruszanie się po mieście w słoneczny dzień bez okularów przeciwsłonecznych? Owszem, ale zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. Długotrwała ekspozycja wzroku na jasne, ostre światło prowadzi nie tylko do jego zmęczenia, ale niesie także ryzyko uszkodzenia. Dlatego okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do garderoby, ale również rozwiązanie mające na celu ochronę oczu. Jakie okulary są najlepsze?

okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne można znaleźć wszędzie – zwłaszcza w sezonie. Istnieje jednak wiele różnic pomiędzy ich poszczególnymi modelami. Najtańsze okulary, które można nabyć u ulicznych sprzedawców, to zazwyczaj proste modele, mające szkła wykonane z ciemnego plastiku. Nie dają one żadnej większej ochrony poza podstawową. Bardziej zaawansowane, droższe modele to nie tylko przyciemnione szkła, ale również odpowiednie filtry i warstwy, chroniące wzrok przed wszystkimi rodzajami szkodliwego dla wzroku promieniowania słonecznego – czyli UVA, UVB oraz UVC.

Dlatego warto postawić na te drugie – zwłaszcza, jeśli spędza się dużo czasu na słońcu. Okulary z filtrami nie dopuszczą do uderzenia promieniowania w oczy, znacząco wpływając na ochronę wzroku. Można także wybrać okulary przeciwsłoneczne z filtrami polaryzacyjnymi, które eliminują odblaski i inne zakłócenia widzenia. Nadają się doskonale nie tylko na lato, ale również zimę, gdy leżący śnieg podnosi jasność i ostrość światła. Osoby noszące okulary korekcyjne mogą wybrać specjalne, ciemne nakładki na używane szkła lub wymienić swoje okulary na modele fotochromiczne, odpowiednio ciemniejące pod wpływem światła.

Jeśli zatem interesuje cię perfekcyjna ochrona wzroku, wybierz okulary z filtrem oraz właściwościami, jakie są ci na co dzień potrzebne. Ale nie zapomnij przy tym o oprawkach, które powinny być optymalnie dopasowane do twojej twarzy. Jak je dobrać?

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

Wiele osób nie wie, jakie okulary przeciwsłoneczne będą najlepsze do ich twarzy. Tymczasem podstawowa zasada doboru jest prosta – kształt oprawek powinien kontrastować z kształtem twarzy. A więc gdy mamy twarz okrągłą, wybieramy prostokątne, gdy trójkątną – okrągłe lub owalne. Jak można jednak zauważyć w każdym salonie lub na ulicznym stoisku, istnieją także nietypowe oprawki, np. kocie oczy. W takiej sytuacji pozostaje po prostu przymiarka, dzięki której zobaczysz od razu, jak będziesz się prezentować.

Gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

Jeśli chcesz kupić okulary przeciwsłoneczne, które posłużą ci przez wiele sezonów, zajrzyj koniecznie na stronę trendyopticians.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór propozycji dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. W każdej z tych kategorii masz do wyboru różnego rodzaju oprawki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ponadto sklep oferuje także praktyczne akcesoria – futerały, łańcuszki i chusteczki do czyszczenia szkieł. Co warto podkreślić – wszystkie okulary są dostępne w atrakcyjnych cenach. Sprawdź już dzisiaj!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.