Kolor sukienki można dobrać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kierowanie się typem urody, innym okazją. Gust może mieć decydujące znaczenie w ostatecznym wyborze koloru.

Bez względu na podjętą decyzję o tym, jaki kolor sukienki wybrać najistotniejsza jest satysfakcja z zakupu. Tylko dzięki niej jesteś w stanie wywrzeć dobre wrażenie.

Ze względu na typ urody

Dla wiosny, czyli pań z jasną, złotawą skórą i włosami koloru blond, poleca się sukienki w kolorze żółtym, złotym, błękitnym, kremowym, czy zielonym. Jeżeli masz popielate włosy, jasny kolor skóry z tendencją do powstawania piegów, twoim typem urody jest lato. W takim przypadku możesz postawić na granat, róż, miętę, wanilię, jasny brąz, czy jasną zieleń. Jesień — typ urody charakteryzujący się oliwkową karnacją i złocistym połyskiem włosów. Jaki kolor dla pań z takim typem urody? Mianowicie, świetnie sprawdzą się kreacje oliwkowe, zielone, kremowe, pomarańczowe, beżowe. Panie z typem urody zima posiadają ciemne włosy wyróżniające się na tle jasnej cery. Kolor czarny, granatowy, szary, błękitny, fioletowy, różowy, czerwony, czy niebieski będą należeć do dobrych wyborów.

Ze względu na okazję

Wesele jest okazją, na którą możesz włożyć sukienkę w kolorze czerwonym, kobaltowym, zielonym, pomarańczowym, czy bordowym. Na ogół stonowane barwy nie należą do tych nieodpowiednich, ale też niekoniecznie są polecane. Dobrze jest się wyróżnić i zabłysnąć cudowną kreacją.

W pracy zdecydowanie lepszą opcją jest wybranie kreacji w ciemniejszym kolorze. Szczególnie gdy duża uwaga przywiązywana jest do nienagannego wyglądu, lepiej unikać jaskrawych barw. W zamian dobrą opcją będzie sięgnięcie po sukienkę w kolorze granatowym, czy niebieskim. Szczególnie granat jest odpowiedni, gdy chcesz pokazać, że jesteś osobą odpowiedzialną.

Nieoficjalne wydarzenia, spotkania w gronie przyjaciół i rodziny nie narzucają większych wytycznych dotyczących wyboru odpowiedniego koloru sukienki. Dobrym wyborem będą pastele, odcienie szarości, czy biel.

Czerń uniwersalnym kolorem

Jeżeli nie masz zbytnio pomysłu, na jaki kolor się zdecydować, zawsze pozostaje możliwość wybrania koloru czarnego, który odznacza się w sposób szczególny uniwersalnością. Dzięki tej zalecie możesz się na niego decydować praktycznie każdego dnia bez zważania na okazję.

Każda osoba ma swój specyficzny gust, przez co każdej osobie podoba się coś innego. Dzięki temu dokonywane są różne wybory, co kreuje różne style. Czasami znalezienie własnego stylu jest kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o dobre samopoczucie. Zdecydowanie lepiej pozostać sobą i czerpać radość z życia niż zamartwiać się swoimi kompleksami. Dlatego też nie warto sięgać po coś, co nam się nie podoba i od czasu do czasu łamać panujące standardy.