Przedstawiamy modne zegarki w różnych stylistykach i z różnych półek cenowych. Wszystkie lokalnie produkowane i pięknie zaprojektowane.

Tekst: Joanna Zaguła

Może tylko ja mam takie wrażenie, ale dla mnie zegarek to akcesorium bardzo w stylu retro. Widzę je na nadgarstkach facetów, ale sama nosiłam zegarki ostatnio podczas studiów, bo właśnie wtedy fascynował mnie styl retro. Zegarek nosiła moja babcia i nosi moja mama. Ale moje koleżanki – rzadko. Czy to dlatego, że uważamy je za niedzisiejsze. A może przepadły dla nas w szufladce z modą męską? Jakakolwiek jest odpowiedź, myślę, że warto spojrzeć na modne zegarki przychylnym okiem, szczególnie, że sporo jest na naszym rynku firm, które produkują przepiękne czasomierze.

Plantwear to zegarki z drewna. Jednak ich twórcy nie tylko oszczędzają i szanują ten cenny materiał, ale – jak mówią – oddają go naturze. Co miesiąc fundują zasadzenie około 50 drzew w Brazylii, a za każde wrzucone na Instagram zdjęcie z kupioną u nich bransoletką także zasadzą jedno drzewo. Dodajmy jeszcze tylko, że to zegarki, które nie zaśmiecą środowiska, a na ręku wyglądają modnie i subtelnie.

Zegarki Plantwear

Miugo to stylistyka nowoczesna i bardzo kobieca. Pastele, minimalistyczny dizajn i proste formy to wraz ze świetnym wykonaniem charakterystyczne cechy tej marki. Ważne jest też to, że pod koperty ze stali nierdzewnej sami wybieracie łatwo wymienne paski tak, by odpowiadały waszym stylizacjom.

Zegarek Miugo

Leon Prokop to firma, która rozpoczyna u nas listę zegarków z wyższej półki. Kupno takiego zegarka to niemała inwestycja, ale jeśli złoży się cała rodzina, to można zrobić komuś luksusowy prezent. Komuś czyli tacie czy bratu, ale też sobie. Bo choć to zegarki głównie męskie, to ich styl świetnie pasuje też paniom. Nas zachwyciły modele z tarczami z masy perłowej. To też firma z przemyślanym przesłaniem: najwyższej klasy komponenty i rękodzieło oraz nazwa po ukochanym dziadku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Leon Prokop Watches (@leon_prokop_watches)

 

Błonie to zegarek, który odziedziczyłam po babci. Podobnie jak moja mama, nosiła męskie zegarki do prostych stylizacji, co mnie do dziś zachwyca. To polska marka z długą tradycją, która niedawno powróciła na rynek z odświeżonymi projektami.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Zegarki Błonie (@zegarkiblonie)

 

Balticus to marka, której właściciel pochodzi z Władysławowa, stąd to morskie nazewnictwo. To zegarki wzornictwem nawiązujące do rozgwieżdżonego nieba, czasem o tradycyjnym, czasem bardziej dekoracyjne z motywem fal czy faz księżyca.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Balticus Watches (@balticuswatches)

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.