Twoja skóra znów może być gładka i piękna. Wystarczy, że skorzystasz z najnowszej technologii, a bez zbędnego bólu i długotrwałej rekonwalescencji pozbędziesz się blizn.

usuwanie blizn

Blizny to nieestetyczne pamiątki po przebytych chorobach, urazach, zabiegach chirurgicznych. Z reguły nie tylko mają wpływ na wygląd naszego ciała, ale również przypominają o przykrych doświadczeniach. Wiele osób odbiera je jako skazy, które na zawsze ich naznaczyły. Na szczęście dzisiejsza technologia umożliwia usuwanie blizn i daje szansę na zawsze pożegnać się z przykrym śladem.

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn?

Sprawdźmy, na czym polega zabieg laserowego usuwania blizn? Wiązka światła lasera wnika podczas strzału w głąb skóry i powoduje w niej mikrouszkodzenia. To właśnie dzięki nim skóra zostaje pobudzona do odbudowy włókien kolagenowych oraz samodzielnej regeneracji.

Laser frakcyjny, wykorzystywany do tego typu zabiegów jest bardzo bezpiecznym narzędziem, które umożliwia korzystanie z jego zalet nawet osobom o niskim progu bólowym. Usuwanie blizn laserem nie wymaga też żadnego szczególnego przygotowania ani długotrwałej rekonwalescencji.

Czy wszystkie blizny można usunąć laserem?

To bardzo ważne pytanie, bo rodzajów blizn jest dużo i różnią się od siebie. Jedne są świeże, inne dojrzałe, jedne wklęsłe, inne wypukłe. Na szczęście za pomocą lasera możesz się pozbyć blizn: pooperacyjnych, potrądzikowych, po cesarskim cięciu, pozabiegowych, pourazowych, przerostowych, a także keloidowych. Rodzaj i wiek konkretnej blizny będzie jednak miał znaczący wpływ na zalecaną ilość niezbędnych zabiegów. Do osiągnięcia pożądanego efektu wymaganych jest najczęściej 3-6 comiesięcznych spotkań z kosmetologiem. Najsprawniej likwiduje się blizny świeże, jeszcze czerwone, lecz warto tu zaznaczyć, że rozpoczęcie terapii nie powinno nastąpić wcześniej niż 3 miesiące po zagojeniu się rany. Im starszy ślad, tym dłużej może potrwać jego usuwanie.

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od kilku czynników. Obecnie w Laser Care za pojedynczy zabieg na bliźnie 5×5 cm zapłacisz 199 zł. Koszt z reguły wyliczany jest indywidualnie w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, jak również zalecanej ilości jego powtórzeń.

usuwanie blizn na nogach

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

Choć to fantastyczne rozwiązanie, nie każdy może zostać zakwalifikowany do takiego zabiegu. Kosmetolog zawsze poprzedza go licznymi pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia klienta, by zagwarantować maksymalny poziom bezpieczeństwa. Wśród przeciwwskazań znajdują się:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • skłonność do częstych infekcji,
 • problemy z gojeniem się ran, zaburzenia krzepliwości krwi,
 • twardzina,
 • radioterapia,
 • infekcja organizmu,
 • typ skóry VI – w kolorze ciemnobrązowym lub czarnym,
 • zażywanie Izotretynoiny w ciągu ostatnich 9 miesięcy,
 • nawracająca opryszczka,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • podrażnienie skórne w miejscu blizny.

Jeżeli masz na ciele bliznę, z którą źle się czujesz, która przypomina ci o przykrych doświadczeniach, obniża twoją samoocenę i powoduje dyskomfort psychiczny, koniecznie zwróć się do gabinetu medycyny estetycznej. Zlikwiduj kompleks, by móc cieszyć się gładką skórą, pozbawioną skaz.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.