Dla urody, ale i dla zdrowia i przyjemniejszego seksu. Kosmetyka miejsc intymnych to zabiegi, operacje oraz specjalistyczne kosmetyki.

Tekst: Joanna Zaguła

Kobieta w negliżu z lustrem, pocztówka, źródło: Polona

Jako zdeklarowana feministka, wierząca w to, że każda z nas jest naturalnie piękna, przechodziłam już tę dyskusję tysiąc razy. Zazwyczaj zaczyna się od tego, że jakaś moja koleżanka deklaruje chęć poprawienia swojej urody, a wtedy ja pytam dlaczego. Wydaje mi się piękną dziewczyną, po co jej to. Ona na to, że nawet, jeśli się sobie podoba, to chętnie by to czy tamto zmieniła, by być całkiem zadowoloną. I można tak dyskutować godzinami. Ale wiecie co? Po którymś razie pomyślałam sobie – kim ja jestem, żeby mówić innym dziewczynom, jaki mają mieć stosunek do swojej urody swojego ciała. Przecież w ruchu feministycznym chodzi przede wszystkim o to, że kobiety mają mieć prawo wyboru. Poprawiać z resztą mogą sobie nie tylko nos czy usta, ale też zdecydować się na coraz bardziej popularną plastykę okolic intymnych. Są to zabiegi i operacje niejednokrotnie nie tylko mające na celu poprawienie wyglądu, ale i komfort kobiet. Statystyki wskazują, że zdecydowana większość ma po nich wyższą samoocenę, poza tym poprawiają one często także jakość  życia seksualnego.

Decydując się na kosmetykę miejsc intymnych, trzeba przede wszystkim pamiętać, by zasięgnąć porady lekarza, przemyśleć tę decyzję i postępować zgodnie z zaleceniami, szczególnie jeśli chodzi o rekonwalescencję, która w niektórych przypadkach trwa do kilku tygodni, może być bolesna i wymagać wstrzemięźliwości seksualnej.

Kobieta w negliżu z taboretem, pocztówka, źródło: Polona

Waginoplastyka

To zabieg, który poprawia wygląd pochwy, najczęściej polegający na jej zwężeniu. Często decydują się na niego kobiety po porodzie, które nie odczuwają takiej satysfakcji z seksu jak kiedyś.

Hymenoplastyka

Można ją określić mianem zabiegu „przywracającego dziewictwo”. Polega ona bowiem na rekonstrukcji błony dziewiczej, a właściwie na zszyciu jej pozostałości.

Korekcja warg sromowych

Panie, które nie są zadowolone z nich wyglądu, mogą go poprawić dzięki takiemu zabiegowi. Najczęściej polega on na ich zmniejszeniu i zlikwidowaniu fałd.

Zabiegi zwiększające doznania seksualne

Może to być uwydatnienie łechtaczki poprzez wydobycie jej spod fałd skórnych albo powiększenie punktu G przez zastrzyk kolagenowy lub za pomocą tłuszczu.

Kobieta w negliżu z lusterkiem, pocztówka, źródło: Polona

Zbiegi laserowe

Pomogą poprawić jakoś życia kobiet w wieku menopauzalnym. Działają na nabłonek pochwy, zmniejszając suchość i swędzenie. Dzięki nim naskórek zaczyna naturalnie nawilżać się tak, jak przed menopauzą.

Kosmetyki

Takie specjalne do miejsc intymnych. Nie są u nas jeszcze popularne, ale istnieją już firmy produkujące kremy, które korygują kolor skóry i ją rozświetlają, niwelują zapach i odmładzają wizualnie okolice intymne.

Mężczyźni

Najczęściej decydują się na operacje powiększenia członka, mimo że są one niezwykle ryzykowne. Jednak mogą też rozważyć rekonstrukcję jądra, które stracili z powodu raka lub nieszczęśliwego wypadku.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.