Jesienny vintage

Moda opiera się na powtarzalności, odwołaniach do lat minionych, z których projektanci i styliści wciąż czerpią inspirację. Styl vintage zadomowił się na dobre również w naszych wnętrzach, sztuce, czy nawet motoryzacji.

Niepowtarzalnych perełek raczej trudno szukać w sieciówkach, a wizyta w ulubionym second handzie zazwyczaj jest dość czasochłonna. Z pomocą przychodzi nam internet. Bez  wychodzenia z domu możemy stać się szczęśliwymi posiadaczkami oryginalnej apaszki Karla Lagerfelda sprzed 30 lat lub torebki Chanel z lat 90-tych. Możliwość zakupu prawdziwych unikatów, których autentyczność potwierdzona jest przez eksperta, daje nam m.in. internetowy dom aukcyjny Catawiki.

Vintage zawsze jest w modzie

Ubrania i dodatki z minionych epok we współczesnej oprawie nabierają aktualności, gwarantując jednocześnie oryginalność stylizacji. „W tegorocznych trendach widać powrót do lat osiemdziesiątych – szerokie ramiona, wysoka, podkreślona talia, dwurzędowe marynarki” – Klara Mayzel-Racławska, stylistka.

W kolekcjach jesień/zima 2017 pojawiły się znów grochy. Projektanci przypomnieli sobie również o etolach. Mocnym nawiązaniem do przeszłości jest styl pensjonarski, królować natomiast będzie zapomniany w ostatnich sezonach kolor czerwony. I  to są trendy, które z całą pewnością można odnaleźć na aukcjach, czy targach staroci” dodaje ekspert.

Trwałość na lata

Poza wyjątkową stylistyką ubrania i dodatki dostępne w internetowym domu aukcyjnym wyróżnia wytrzymałość. Przed nastaniem w latach 70-tych mody na tekstylia poliestrowe i kultowy non-iron, królowały bardzo trwałe tkaniny szlachetne. „Przed laty o wiele większy nacisk niż obecnie przykładano do szczegółów, ręcznego wykończenia, a przede wszystkim jakości materiałów i wykonania, tak rzadko spotykanych teraz na  sklepowych wieszakach”przypomina Zuzanna Walter z Catawiki. Współczesną odzież popularną porównać można do fast foodu – ma być modnie, tanio i szybko. Vintage natomiast nigdy nie traci na aktualności, a  inwestycja w oryginalne ubrania i dodatki od projektantów jest doskonałą lokatą kapitału. Po jednym czy dwóch sezonach możemy na aukcji sprzedać swoją kolekcję, która już nam się opatrzyła, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na kolejne unikatowe buty Louboutin, płaszcz Burberry czy rękawiczki Chanel.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany