Moda opiera się na powtarzalności, odwołaniach do lat minionych, z których projektanci i styliści wciąż czerpią inspirację. Styl vintage zadomowił się na dobre również w naszych wnętrzach, sztuce, czy nawet motoryzacji.

Niepowtarzalnych perełek raczej trudno szukać w sieciówkach, a wizyta w ulubionym second handzie zazwyczaj jest dość czasochłonna. Z pomocą przychodzi nam internet. Bez  wychodzenia z domu możemy stać się szczęśliwymi posiadaczkami oryginalnej apaszki Karla Lagerfelda sprzed 30 lat lub torebki Chanel z lat 90-tych. Możliwość zakupu prawdziwych unikatów, których autentyczność potwierdzona jest przez eksperta, daje nam m.in. internetowy dom aukcyjny Catawiki.

Vintage zawsze jest w modzie

Ubrania i dodatki z minionych epok we współczesnej oprawie nabierają aktualności, gwarantując jednocześnie oryginalność stylizacji. „W tegorocznych trendach widać powrót do lat osiemdziesiątych – szerokie ramiona, wysoka, podkreślona talia, dwurzędowe marynarki” – Klara Mayzel-Racławska, stylistka.

W kolekcjach jesień/zima 2017 pojawiły się znów grochy. Projektanci przypomnieli sobie również o etolach. Mocnym nawiązaniem do przeszłości jest styl pensjonarski, królować natomiast będzie zapomniany w ostatnich sezonach kolor czerwony. I  to są trendy, które z całą pewnością można odnaleźć na aukcjach, czy targach staroci” dodaje ekspert.

Trwałość na lata

Poza wyjątkową stylistyką ubrania i dodatki dostępne w internetowym domu aukcyjnym wyróżnia wytrzymałość. Przed nastaniem w latach 70-tych mody na tekstylia poliestrowe i kultowy non-iron, królowały bardzo trwałe tkaniny szlachetne. „Przed laty o wiele większy nacisk niż obecnie przykładano do szczegółów, ręcznego wykończenia, a przede wszystkim jakości materiałów i wykonania, tak rzadko spotykanych teraz na  sklepowych wieszakach”przypomina Zuzanna Walter z Catawiki. Współczesną odzież popularną porównać można do fast foodu – ma być modnie, tanio i szybko. Vintage natomiast nigdy nie traci na aktualności, a  inwestycja w oryginalne ubrania i dodatki od projektantów jest doskonałą lokatą kapitału. Po jednym czy dwóch sezonach możemy na aukcji sprzedać swoją kolekcję, która już nam się opatrzyła, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na kolejne unikatowe buty Louboutin, płaszcz Burberry czy rękawiczki Chanel.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.