Jaki masz typ sylwetki?

Dlaczego „rożek” powinien unikać bluzek z bufkami, a „gruszce” służą buty z dużą cholewką? Nie wiesz? Przeczytaj porady stylistki Kasi Skoczylas, dzięki którym dobrze poczujesz się w swoim ubraniu.

„Nie ma sylwetek gorszych czy lepszych. W każdym przypadku należy zachować odpowiednie proporcje. Dzięki temu poczujemy się dobrze w swoich ubraniach”
– przypomina
Kasia Skoczylas, wizażystka i stylistka, ekspert Strefy Kobiet Nowego Rynku w Jeleniej Górze.

Rożek


Główne cechy tej sylwetki to szeroka linia ramion i wąskie biodra. „Rożki” mają również znikome wcięcie w talii, długie, szczupłe nogi oraz mały biust.
Żeby zachować odpowiednie proporcje, należy zwiększyć objętość biustu i bioder.
Warto unikać ubrań, które poszerzają optycznie ramiona, na przykład bluzek
z bufkami czy poduszkami. Ważne są solidne buty, które wprowadzają harmonię
z ramionami.

Kolumna

To rodzaj sylwetki typowy dla modelek. Jego cechą charakterystyczną są wysoki wzrost, szczupłe ręce i nogi, delikatne wcięcie w talii, a także biodra, które mają szerokość ramion. „Kolumnie” służy akcentowanie nóg,
na przykład noszenie krótkich spódnic czy dopasowanych spodni. Cenne jest również dodawanie objętości piersiom, biodrom oraz miejscom, w których widoczne są kości (na przykład nadgarstkom czy obojczykom).

Gruszka

Wiele pań nienawidzi tego typu sylwetki. Jego cechy charakterystyczne to szczupła góra, a także szerokie biodra i uda. Atutem jest tutaj mocno zaznaczona talia.
Aby zachować proporcje, należy dodać sobie objętości w górnej części ciała. Na dole warto zakładać rzeczy proste i stonowane. Sylwetkę świetnie wysmuklają wysokie, proste kozaki oraz buty z dużą cholewką.


Jabłko

„Jabłka” mają duże, wystające brzuchy. Chcąc wysmuklić sylwetkę, można założyć długi, prosty w kroju żakiet. Warto skoncentrować się na dodatkach, na przykład dobrej biżuterii, mocnych butach i dużej, wysokiej jakości torebce.
Najlepiej zrezygnować z wszelkich pasków do spodni czy spódnic.

Klepsydra

To najbardziej klasyczny typ figury. Ramiona
i biodra „klepsydry” maję
tę samą szerokość, a w talii widać wyraźne wcięcie. Warto tutaj nosić rzeczy dopasowane i unikać luźnych fasonów typu „oversize”. Na szczególną uwagę zasługują buty
– najlepiej wybierać solidne, pełne obuwie. Dolna garderoba powinna być zachowana
w ciemniejszych, stonowanych kolorach. Taki zabieg wysmukla sylwetkę.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany