Makijaż to szuka pod wieloma względami przypominająca malarstwo. Wymaga precyzji, bogatej wyobraźni kolorystycznej i… najlepszego sprzętu. Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepszy efekt, nie wystarczy sam talent. Tak jak nie da się namalować obrazu jednym pędzlem do malowania ścian, tak do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebne będą różne narzędzia.

Profesjonalna makijażystka ma zawsze w swojej przepastnej torbie około 20 różnych pędzli do makijażu. I każdy ma swoje przeznaczenie! Nie bez powodu – odpowiednio nałożony makijaż lepiej wygląda i lepiej się trzyma. Spróbuj sama! Jeśli do tej pory w twojej kosmetyczce był tylko jeden pędzel do różu, zadbaj o odpowiednie towarzystwo dla niego. Nie wiesz, jak wybrać pędzel do makijażu? Oto pięć, które warto mieć i z których warto korzystać!

  1. Do podkładu

Najczęściej nakładamy podkład palcami, ewentualnie specjalną gąbką, okazuje się jednak, że wykorzystanie pędzla pozwala uzyskać najbardziej naturalny efekt. Wybierz pędzel który jest płaski i raczej niezbyt duży (np. Hakuro Flat Top 50). W podkładzie zanurzaj samą końcówkę włosia, maksymalnie do ¼ jego długości.

  1. Do pudru

Gruby, okrągły i puszysty pędzel, najlepiej z naturalnego włosia, pozwoli nałożyć puder wyjątkowo cienką warstwą, co jest kluczowe, jeśli efekt ma być naturalny. Puder aplikujemy jakby stemplując twarz pędzlem.

  1. Do różu

Tu także wykorzystuje się pędzle duże, ale lekko płaskie i ścięte. Pomagają one uzyskać efekt naturalnego rumieńca lub wyostrzyć kontury kości policzkowych. Nakładając róż pędzlem, warto najpierw zanurzyć pędzel w dłoni, żeby zdjąć nadmiar kosmetyku.

  1. Do cieni

Jest ich największy wybór. Dla każdego bowiem wygodne jest co innego, a przy nakładaniu cieni najważniejszy jest komfort pracy ręki. Szersze pędzelki są przeznaczone do nakładania cieni, a węższe do konturowania. Na pewno warto mieć choć jeden mały, uniwersalny pędzel, zakończony z drugiej strony gąbką, którą cienie można rozetrzeć. Coraz popularniejsze zamiast gąbeczki są też pędzelki do blendowania, w wersji bardziej miękkiej lub zbitej. Wybierz taki, który najlepiej będzie ci odpowiadać.

  1. Do brwi

Jeśli zdarza ci się podkreślać brwi kredką, wypróbuj koniecznie zestaw pędzelek plus cienie. Efekt będzie wciąż wyrazisty, ale o wiele bardziej naturalny i nieprzerysowany. Na dodatek jeśli uznasz, że cienia jest za dużo, łatwo go usuniesz pędzelkiem.

Pędzle lubią mydło!

Odpowiednia pielęgnacja pędzli zagwarantuje, że będą służyć naprawdę długo. Kluczowe jest delikatne traktowanie włosia oraz regularne mycie, zwłaszcza pędzli do podkładu i pudru. Najlepiej sprawdza się do tego ciepła woda i niewielka ilość mydła. Pędzle trzeba następnie dokładnie wysuszyć. Najlepiej w pozycji leżącej – podczas suszenia pionowego woda będzie dostawać się do skuwki, a to może spowodować, że pędzel się rozklei i wypadną z niego włosy. Możesz też wypróbować dostępne w sklepach specjalne płyny do czyszczenia pędzli. Pędzle dobrej jakości, jeśli są zadbane, wystarczą ci nawet na kilka lat!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.