Chyba każda kobieta marzy o tym, aby mieć buty na każdą okazję. Ale co zrobić, gdy obuwia przybywa, a nasza szafa wcale nie ma ochoty się powiększyć? Spokojnie, jest co najmniej kilka ciekawych rozwiązań tego „problemu”.

buty

Na początku warto zastanowić się, z których butów korzystamy częściej, a jakie zakładamy raczej sporadycznie lub tylko w sezonie. Obuwie nienoszone na co dzień najlepiej zgromadzić w jednym miejscu np. w pudełkach z tyłu szafy lub na górnych półkach.

butyPudełka to bardzo dobry sposób na przechowywanie butów. Nie tylko chronią przed kurzem, ale też zapobiegają odkształcaniu się obuwia. Pamiętajmy jednak, aby przed schowaniem butów włożyć do nich specjalne prawidła lub po prostu wypchać je gazetami. Powinniśmy też obuwie starannie wyczyścić i zapastować – mówi Jacek Oprzędek, Kierownik Działu Sypialnie w IKEA Kraków.

Buty można przechowywać w oryginalnych opakowaniach lub zaopatrzyć się w specjalne pudełka, które są nie tylko estetyczne, ale też bardziej funkcjonalne. W IKEA znajdziemy pudełka otwierane z boku, co znacznie ułatwia dostęp do środka. Warto zwrócić też uwagę na zamknięcie w postaci siatki na rzepy. Zapewnia ona odpowiednią wentylację i pozwala podejrzeć, bez konieczności otwierania pudełka, jakie buty schowaliśmy wewnątrz.

Pudełka to nie wszystko

butyCałkiem sporo miejsca w szafie zaoszczędzimy, decydując się na specjalne wysuwane półki, które dostępne są również w wersji piętrowej. Kozaki i wyższe buty można więc umieścić z przodu, a niższe z tyłu. Dzięki funkcji wysuwania łatwiej dostaniemy się do par schowanych głębiej. Do przechowania butów, wbrew pozorom, doskonale nadaje się też część szafy przeznaczona na ubrania wiszące. Obuwie można ustawić na półce lub schować w pudełkach na dnie, poniżej linii płaszczy czy sukienek. Spróbujmy jednak poszukać innych, bardziej pomysłowych rozwiązań, dzięki którym przechowamy co najmniej kilka dodatkowych par. Wysokie buty, takie jak kozaki, można powiesić na wieszakach, np. takich z zaciskami na spódnice lub z klipsami. Na drążkach zainstalujmy też specjalne lekkie, materiałowe półki. Można ułożyć na nich pudełka – każda przegródka wyposażona jest w pasek ułatwiający ich wyciąganie.

Innym ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem na przechowywanie butów w tej części szafy są wieszaki z 16 kieszeniami na obuwie lub drobiazgi. Gabarytowo przypominają tradycyjne pokrowce na płaszcze czy garnitury i w podobny sposób wiesza się je na drążku w szafie – podpowiada Jacek Oprzędek z IKEA Kraków. – Szpilki natomiast można przechowywać… na szynach kuchennych. Tak, to nie żart. Wystarczy, że zamontujemy je np. na ścianie obok szafy, a buty powiesimy za obcasy – dodaje Oprzędek.

buty

Okazuje się, że sposobów na przechowywanie butów jest więcej, niż niektórym się wydaje, a dzięki sprytnym rozwiązaniom pękająca w szwach szafa może okazać się całkiem pojemna.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.