Jeśli troszczycie się o planetę i własne zdrowie, ale trudno wam zrezygnować z takich przyjemności, jak manicure, poznajcie ekologiczne lakiery do paznokci.

Tekst: Joanna Zaguła

Chcemy, żeby było wam kolorowo i przyjemnie. Lubimy się malować (oczywiście nie lubimy, jak ktoś od nas tego wymaga, ale to już inna historia), sprawia nam przyjemność również robienie sobie manicure. Ale martwi nas też brak odpowiedzialności w przemyśle kosmetycznym. Nie chcemy przechodzić obojętnie wobec krzywdy wyrządzanej zwierzętom podczas testów produktów, nie uśmiecha nam się zaśmiecanie planety kolejnymi sztucznymi składnikami. Nie mówiąc już o tym, że niezbyt zdrowo jest używać ich na własnym ciele. Kremy zamieniamy na oleje i naturalne serum, używamy ekologicznych mydeł i soli do układania włosów. Ale trudno nam zrezygnować z koloru na paznokciach. Dlatego polecamy ekologiczne lakiery do paznokci. To zagraniczni producenci, ale wszystkich znajdziecie w polskich eko-drogeriach.

Nailmatic to lakiery, które nie pachną jak lakier, bo składają się w połowie z wody. A to dopiero początek zalet. To produkty oparte na roślinnym składzie, wegańskie i wyprodukowane bez przysparzania cierpienia zwierzętom. I w pięknych kolorach.

ZAO to kosmetyki z naturalnych składników, pochodzących z organicznych upraw, znajdziecie w nich oleje, woski, ekstrakty z bambusa, pestek moreli czy kukurydzy i żadnych konserwantów czy zapachów.

Lakiery ZAO

S’N’Bio to skrót od „safe and beaufitul”, czyli bezpieczne i piękne. W 85% składają się z produktów roślinnych, m.in. ziemniaków, kukurydzy, pszenicy czy manioku i nie zawierają żadnych pochodzenia zwierzęcego.

S’N’BIO lakiery i pilniczek

Couleur Caramel to produkty pozbawione parabenów, formaldehydu, toluenu, kalafonii, fenoksyetanolu, ftalanu i syntetycznej kamfory. Wpłyną na zdrowie waszych paznokci i na stan środowiska.

 

Lakier Couleur Caramel

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.