8 sposobów na udane życie seksualne

Chcesz mieć satysfakcjonujący seks w roku 2018? Wypróbuj oparte na naukowych podstawach rady doktora Justina Lehmillera, seksuologa i publicysty.

Tekst: Iza Kołodziej

Ulubiony seksuolog Ameryki, dr Justin Lehmiller, publicysta, autor poczytnego bloga o seksie i jednocześnie członek siedmiu stowarzyszeń naukowych oraz praktykujący badacz i wykładowca, tradycyjnie już opublikował noworoczny artykuł poradniczy dla wszystkich tych, którym w 2018 marzy się lepszy seks niż w roku poprzednim. Każda z porad jest oparta na solidnych podstawach, czyli stoi za nią rzetelne badanie naukowe z raportem opublikowanym w czasopiśmie branżowym.

  1. Nie uciszaj się

Seks to nie wizyta w muzeum, nie trzeba siedzieć cicho. Im częściej werbalizujemy swoje doznania podczas seksu, tym bardziej jesteśmy potem usatysfakcjonowani. Partnerzy oceniają zbliżenie wyżej, jeżeli w jego trakcie któreś z nich dawało werbalne oznaki zadowolenia. Nie chodzi oczywiście o to, by wydawać teatralne jęki tylko po to, by zasłużyć na dobrą ocenę, ale żeby nie hamować naturalnych odruchów i dawać głośno wyraz zadowoleniu.

  1. Eksperymentuj z gadżetami

Osoby, które wprowadzają do zabaw erotycznych gadżety, są bardziej zadowolone z seksu niż przeciętnie. Dotyczy to kobiet i mężczyzn i, co najciekawsze, efekt używania erotycznych zabawek jest dwojaki. Dzięki np. używaniu wibratora raportujemy potem nie tylko wzmożone doznania, ale też większą niż zwykle sprawność seksualną. Ponadto gadżety erotyczne pozwalają zerwać z rutyną i otwierają nas na realizację fantazji. Może zatem warto odwiedzić seks-shop?

  1. Ćwicz mięśnie Kegla

Okazuje się, że ćwiczenie tych mięśni przynosi pożytek nie tylko kobietom. Ich regularne napinanie zaleca się również mężczyznom, bowiem zapewnia to benefity zdrowotne i seksualne – przeciwdziała dysfunkcjom seksualnym, wzmaga doznania podczas stosunku, pomaga przeciwdziałać przedwczesnemu wytryskowi i – uwaga – poprawić jakość erekcji! Dla najlepszego efektu warto stosować przemiennie ćwiczenia gwałtownego, szybkiego napinania mięśni oraz powolnego napinania na kilka sekund. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy ćwiczyć codziennie przez co najmniej kilka tygodni.

  1. Bądź wszechstronna

Im więcej różnych aktywności erotycznych podejmujemy podczas całego aktu seksualnego, tym większe jest prawdopodobieństwo, że osiągniemy orgazm. Sprawdza się to szczególnie w przypadku kobiet. Rzadko która z nas szczytuje w wyniku samego stosunku. Z badań wynika, iż dopiero połączenie różnych wzajemnych pieszczot zwykle skutkuje orgazmem. Wiele par stosuje połączenie seksu oralnego, wzajemnej masturbacji oraz penetracji.

  1. Unikaj alkoholu

Wbrew obiegowej opinii alkohol nie jest afrodyzjakiem. Wypity w małych ilościach faktycznie wzmaga apetyt na seks, ale jednocześnie sprawia, iż uniesienia trwają krócej, a nadto stajemy się dość nieporadni, co w sypialni naprawdę przeszkadza.

  1. Nie zasypiaj po stosunku

Osoby, które po zakończonym akcie seksualnym poświęcają kilka minut na przytulanie się i rozmowę, są bardziej zadowolone z życia seksualnego niż te, którzy po wszystkim od razu przekręcają się na drugi bok i zasypiają. Faza tuż po seksie to dobry moment na stopniowe wygaszenie emocji oraz delikatne przekazanie informacji, co nam się podobało albo co ewentualnie warto dodać następnym razem.

  1. Skup się na jakości

Szczęśliwi w sypialni orgazmów nie liczą. Z badań wynika, iż to jakość kontaktów, a nie ich liczba, ma największe znaczenie. Kiedy naukowcy nakłonili wybrane pary do tego, aby uprawiały seks częściej niż zwykle, okazało się, że jakoś pożycia spadła, zamiast wzrosnąć. Seks to nie zawody sportowe, najlepiej, jeśli robimy wszystko we własnym, wypracowanym wspólnie tempie.

  1. Czule dotykaj

Aby mieć udane życie seksualne, warto wymieniać czułości nie tylko w sypialni – głaskać, poklepywać, muskać i całować gdzie się da i kiedy się da. Coś tak zwyczajnego jak poranny całus na pożegnanie, powitalny uścisk albo przytulenie się do czyichś pleców może wiele zmienić w codziennej komunikacji i w sypialni. Drobne dowody czułości wzmagają poczucie wspólnoty, relaksują, tworzą dobrą atmosferę i zwiększają ochotę na seks. Warunek to ich wzajemna akceptacja. Należy się upewnić, czy i w jakich sytuacjach druga strona czerpie przyjemność z naszego wyrazu sympatii.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.