Każda kobieta chce mieć zdrowe i mocne włosy. Co robić, by cieszyć się ich dobrą kondycją i nie martwić problemem nadmiernego wypadania?

zdrowe i mocne włosy

Zbilansowana dieta to podstawa

Rozpoczynając proces wzmacniania włosów, należy zadbać o dobrostan wewnątrz organizmu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca niezbędnych składników. Komponując posiłki, warto myśleć o odpowiedniej podaży energii, makroskładników (białek, tłuszczów, węglowodanów) oraz mikroskładników (witamin, składników mineralnych). By cieszyć się zdrowym wyglądem włosów, dobrze też pamiętać o tłuszczach z olejów roślinnych, tłustych ryb morskich, orzechów i pestek oraz odpowiednim spożyciu produktów pełnoziarnistych, mięsa, strączków, jaj i produktów mlecznych. W diecie bardzo ważne są również warzywa i owoce. To produkty dostarczające organizmowi składników mineralnych, witamin i antyoksydantów zapewniających witalność. „Najlepsze efekty przyniesie połączona pielęgnacja – od wewnątrz, w postaci zdrowej diety oraz od zewnątrz bezpośrednio stosowana na włosy i skórę głowy. Nawet najlepszej jakości kosmetyki nie przyniosą korzyści, jeśli nie zadbamy o odpowiedni bilans składników odżywczych w diecie oraz nawodnienie organizmu. By cieszyć się zdrowymi włosami, rekomenduję włączyć do diety orzechy i pestki, pamiętać o białku roślinnym czy też zwierzęcym oraz porcji świeżych owoców i warzyw w każdym posiłku” – komentuje Kamila Szynal, dietetyczka.

Zdrowe i mocne włosy a sposób mycia głowy 

Włosy narażone są na uszkodzenia wskutek intensywnego tarcia lub szarpania np. podczas mycia. Nieumiejętne wykonywanie tej czynności może doprowadzić do wypadania lub łamania. Przed rozpoczęciem mycia dobrze jest więc najpierw starannie rozczesać włosy, od końców kierując się ku górze. Szampon powinno się nałożyć na dłonie a następnie kolistymi ruchami wprowadzić w skórę, stopniowo przenosząc produkt na długość włosa. Taka kolejność zapewni dogłębne oczyszczenie i przygotowanie do dalszych etapów pielęgnacji, a także uchroni przed ewentualnymi mechanicznymi uszkodzeniami.

Postaw na serum

Co jeszcze warto wprowadzić do pielęgnacji włosów, jeśli chcemy poprawić ich kondycję? Wcierki, a najlepiej sera do włosów. Ten skoncentrowany kosmetyk zapewnia dogłębne odżywienie i regenerację. I tak na przykład Aktywne Serum Stymulujące Porost Włosów Nachemii zawiera składnik pochodzenia roślinnego Anargy™, który korzystnie wpływa na proces odżywiania, zwiększając unaczynienie skóry głowy i chroniąc przed nadmiernym promieniowaniem UVB. Dla najlepszych efektów serum powinno stosować się regularnie, przed lub po myciu głowy w odstępach kilku dni.

Masaż pobudzający cebulki włosa

Masaż skóry głowy można wykonać za pomocą opuszków palców lub specjalnego masażera. Regularnie praktykowany np. podczas mycia włosów, aplikowania serum lub po prostu w ciągu dnia zwiększa przepływ krwi do mieszków włosowych, a dodatkowo poprawia kondycję samej skóry. 

Pamiętaj o peelingu

Peeling skóry głowy pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka, jednocześnie oczyszczając głowę z pozostałości innych kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Regularnie stosowany poprawia wzrost włosów oraz przyczynia się do zahamowania nadmiernego wypadania.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.